Gå til innhold
Hundesonen.no

Bullmastiffene til topp-utstiller angrep tre skolejenter (England)


Recommended Posts

Skrevet
Top Crufts breeder's showdogs savage three young girls as they walked home from school with their mothers
  • The three girls were 'shaken like dolls' by two bull mastiffs
  • All needed hospital treatment and two needed surgery
  • Breeder, Julie Lindley admitted that the dogs were out of control
  • The Crufts trainer has received a suspended jail sentence

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281359/Top-Crufts-breeders-dogs-savage-young-girls-walked-home-school-mothers.html

Skrevet
Huff så fælt for alle innblandede. Men jeg lurer dog på hva Crufts har med det å gjøre? Susanne
Det er jo moderne å svartmale alt som har med utstillinger å gjøre. Det er vel utstillingsavlen som har gjort de farlige, da?
Skrevet
Huff så fælt for alle innblandede.

Men jeg lurer dog på hva Crufts har med det å gjøre?

Susanne

Det er vel ikke så rart at de syns det har en ekstra nyhetsverdi at en Cruftvinner skambiter tre barn.

  • Like 2
Skrevet

Jeg syns det er verdt å nevne jeg, kanskje det er rart. At til og med "toppoppdrettere" og høyt premierte hunder kan sånt skje med, ikke bare hillbilly-Harry som bor i ei rønne med skrotne bikkjer.

Forferdelig. Hva gjør man når man har tre små jenter og to digre bikkjer angriper dem? Enn om det ikke hadde vært noen andre folk tilstedet! De var heldige tenker jeg, at alle kom fra det i live..

  • Like 6
Skrevet

Jeg synes det er helt legitimt at de nevner at dette er hundene til en topp oppdretter av rasen, men ser ikke helt hva Crufts har med saken å gjøre da "Theo" tydeligvis bare har blitt 3. beste på Crufts.

Høres veldig, veldig stygt ut hele episoden.

Det sagt så høres det også ut som oppdretteren har gjort sitt beste for å forhindre at noe lignende skal skje i fremtiden. Forsterkede gjerder, flere innhegninger, hundene det gjalt avlivet på eget iniativ etter hendelsen.

Tragisk er det uansett, stakkar skolejentene.

og jeg synes også synd på hundeeier som opplevde noe slikt (da går jeg her utifra at vedkommende faktisk er en samvittighetsfull hundeeier, slik det virker på meg i artikkelen)

  • Like 1
Skrevet

Fytti, sånn skal ikke skje noen folk, eller noen raser, men Bullmastiff, da. :(

De skulle ikke engang oppført seg sånn med sin "orginale" bruk, altså Gamekeeper. Da skulle de jo "jaktet" ned krypskyttere og hoppet på dem og holdt dem fast til eieren kom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...