Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det blir stadig flere reisedøgn i jobben, og behovet for å finne noen faste hundepassere til Eddard eskalerer. Jeg er derfor på utkikk etter noen aktive turmennesker som kunne tenke seg å passe min store og bompete kjælegris og få glede og selskap av ham som turkamerat.

Eddard er født i april 2012, og er en dobermann på omlag 35 kg. Han er umettelig hva gjelder aktivisering og er gjerne med på lange turer, men tåler fint en og annen hviledag. Får han løpt fra seg (sammen med hunden din?) ligger han som en sekk og sover inne og han elsker nærhet og kos. Jeg trener konkurranselydighet med ham, hvilket gjør ham til en oppmerksom og førervillig hund. Han er lett å engasjere og dermed enkel å grei å ha med å gjøre i de fleste situasjoner, men han er pubertal og har dermed litt sommerfugler mellom øra, så litt tålmodighet og humor bør man ha.

Jeg er på utkikk etter noen som kan passe ham et par dager midt i uka, når jeg er på kurs, og en og annen helg. Helt akutt er også behovet for pass i påsken (27.mars-2.april).

- Ja, også bor vi like nord for Oslo!

Ta gjerne kontakt på PM :)

Skrevet

Regelmessig basis funker nok dårlig for oss, og påska enda dårligere (han kan få sitte på taket opp til Molde, og bo på låven?). Men kan ihvertall gi en anbefaling fra Kovu. :) (som gjerne vil møtes og leke en dag!)

  • Like 1
Skrevet
Regelmessig basis funker nok dårlig for oss, og påska enda dårligere (han kan få sitte på taket opp til Molde, og bo på låven?). Men kan ihvertall gi en anbefaling fra Kovu. :) (som gjerne vil møtes og leke en dag!)

sendt deg sms :)

Skrevet
Jeg er på utkikk etter noen som kan passe ham et par dager midt i uka, når jeg er på kurs, og en og annen helg.
Oh, det ser kanskje ut som om jeg søker etter hundepass hver uke. Det gjør jeg altså ikke :-) Jeg ser altså etter noen som kan passe ham når jeg er borte, i ny og ne. Som regel er det da snakk om en eller to netter, midt i uken. :-) Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Skrevet

Denna skulle samboer sett ja, han er så innmari svak for dobere nemlig. Hadde vi ikke hatt en tass på 10 mnd selv så hadde vi meldt oss frivillig med en gang vi :D

Guest Gråtass
Skrevet

jeg skal ikke tilby meg hundepass altså, men lurer veldig på hva en "diredober" er jeg?!

Skrevet

Om du ikke har noe fast pass sånn mot sommeren, så passer jeg gjerne altså når jeg komemr hjem i begynnelsen av mai :) helger og slikt passer utmerket :) Sender deg PM jeg ;)

  • Like 1
Skrevet
Denna skulle samboer sett ja, han er så innmari svak for dobere nemlig. Hadde vi ikke hatt en tass på 10 mnd selv så hadde vi meldt oss frivillig med en gang vi :D
Sambo kan få bo i huset mitt sammen med doberen de aktuelle dagene, hihi ;-) Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Skrevet

Her i huset er Edda favoritt lekekompis til Dings. Og hun anbefaler han på det varmeste da han tåler mye krønsj!

  • Like 1
Skrevet
Jeg skjønner heller ikke det der med diredober?

Bikkja heter Eddard Stark. Hun prøver å være morsom. :D

Forstår ikke eddard stark heller jeg da.
Skrevet

Folk har spilt for lite rollespill. :P (ingenting med GoT å gjøre spesifikt)

Jeg har et godt begrep om hva en diredober er, men å forklare det på norsk...

  • Like 1
Skrevet
Jeg skjønner heller ikke det der med diredober?

Bikkja heter Eddard Stark. Hun prøver å være morsom. :D

Forstår ikke eddard stark heller jeg da.

Får ikke editeert. Men t forklarte og finner det fortsatt ikke spesielt morsomt fordi jeg ikke ser på serien. Men uansett ot over..
Skrevet

Herregud, hvorfor i all verden skal folk henge seg opp i kallenavnet på bikkja, eieren og de som skjønner det synes det er morsomt. Djeez :lol:

  • Like 7
Guest Gråtass
Skrevet

Jeezes... Eddard har hatt en rimelig kraftig beinstamme og alltid fått kommentaren "Oj, han der blir stor". Derav dire-metaforen.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dire_wolf

Aldri hørt om hverken diredober eller direwolf, så jeg fattet det ikke, hverken før eller etter forklaring.. Men jeg er nok litt treg :P

Skrevet
Herregud, hvorfor i all verden skal folk henge seg opp i kallenavnet på bikkja, eieren og de som skjønner det synes det er morsomt. Djeez :lol:

Ja, også? Kan man ikke spørre om det er noe man lurer på?

Skrevet
Herregud, hvorfor i all verden skal folk henge seg opp i kallenavnet på bikkja, eieren og de som skjønner det synes det er morsomt. Djeez :lol:

Henge seg opp i? Folk spør da bare? Det er ingen som har sagt at det er teit eller snålt eller lagt noen føringer. Bare "hva er en diredober?" og "jeg tar'n ikke.". Jeg synes ikke det er noe negativt å spørre om noe man ikke forstår.

Her kan man lese om dire wolfs. Dire wolfs har en opptreden i en populær tv/bok-serie, som i tillegg har en karakter som denne hunden er oppkalt etter. :)

edit, jo. Dire "dober" fordi hunden er en dobermann og ikke en ulv. :P

  • Like 2
Skrevet

Anette sier at hun ikke synes det er morsomt, hvorfor i all verden skal andre bestemme om kallenavnet til bikkja di er morsomt eller ikke? Jeg skjønner ikke en dritt av kallenavnet, men synes eieren og de som skjønner det at det er morsomt så skal da ikke jeg begynne å blande meg i det :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...