Gå til innhold
Hundesonen.no

Whippetene Penny og Savannah + Dvergpinscheren Nano


Recommended Posts

Skrevet

Kanskje på tide å presentere godjenten vår.

Hun er vår første whippet, og lyder navnet Penny.

Hun er en usedvanlig enkel og grei valp, om vi har vært ekstra heldige eller om whippeter bare er utrolig enkle og greie vet jeg ikke, men vi er utrolig fornøyde i alle fall. Og så er hun verdens peneste da :wub:

.

8 uker gammel:

IMG_9966_zps494f7409.jpg

IMG_9970_zps79f91949.jpg

11 uker gammel:

IMG_0306_zpsd58b3f6a.jpg

  • Like 9
  • Svar 164
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kanskje på tide å presentere godjenten vår. Hun er vår første whippet, og lyder navnet Penny. Hun er en usedvanlig enkel og grei valp, om vi har vært ekstra heldige eller om whippeter bare er utr

På tur i finværet i dag: Penny 13 uker gammel: Hun står best på det første bilde syns jeg, men man ser hodet og fargee hennes bedre på det siste bilde.

På tur på ekeberg i dag. Startet dårlig med at hun igjen ble nedløpt og forfulgt av to store hunder, hun ble livredd og stakk under noen biler, og eierne kom ikke å hentet hundene før jeg måtte rope o

Skrevet

Tusen takk alle :D

kjempe fin! hvor kommer hun fra?

Hun er fra N-kullet til Librium. :ahappy: Er søsteren til Fant, til Vimsy her inne.

Oi!! Fantastisk nydelig!

Håper å se dere på utstillinger med henne :D

Takktakk. Det er planen å stille henne ja :D

Skrevet

På tur på ekeberg i dag. Startet dårlig med at hun igjen ble nedløpt og forfulgt av to store hunder, hun ble livredd og stakk under noen biler, og eierne kom ikke å hentet hundene før jeg måtte rope om en tulling. Men resten av turen gikk kjempe bra, og hun hilste på mange snille og tolmodige, rolige hunder. Hun fant også ut at det var lurere å komme til oss dersom hun ble usikker, fremfor å løpe vekk. :ahappy:

Hilste på en italiensk mynde, som hun virkelig digget. Nesten så det var vanskelig å få henne med oss når vi skulle dra. :lol:

IMG_0664_zps95f6b660.jpg

IMG_0665_zpscf73c7e6.jpg

IMG_0622_zps3b63a605.jpg

IMG_0647_zps3a129346.jpg

Trygt ved beina til matmor :ahappy:
IMG_0669_zps58f21183.jpg

  • Like 5
Skrevet

Takk for koselige ord dere :D

Herregud så utrolig vakker jente!! :wub: om ho vil leke med 2 snille whippser en dag, så vil vi veldig gjerne :D

Takk :ahappy:

Det hadde vært veldig koselig da, tror Penny hadde likt det godt. Men vi bor vel et stykke unna hverandre? (Jeg redigerte profilen min nå, trodde jeg hadde hatt bosted oppe hele tiden.)

Skrevet
Takk for koselige ord dere :D

Takk :ahappy:

Det hadde vært veldig koselig da, tror Penny hadde likt det godt. Men vi bor vel et stykke unna hverandre? (Jeg redigerte profilen min nå, trodde jeg hadde hatt bosted oppe hele tiden.)

Vi bor litt på Røa og litt i Saltnes, sånn 50/50, så jeg vet ikke hvor i oslo du bor jeg? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...