Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hohoy, her kommer min EFIT!

Startet dagen med digg frokost. Bildet er fra dagen før (siden jeg ikke hadde husket at det var EFIT), men jeg spiste prikk lik frokost 1. februar

IMG_0763_zps0ddd1971.jpg

Så husket jeg at det var EFIT og begynte å ta bilder. I halv 9-tida kikker jeg ut og tenker at jeg skal gå en tur.

Photo010213085630_zpsd983990f.jpg

Ute på tur

Photo010213092327_zpsfafea51d.jpg

Første forelesning i stressbiologi. Tror jeg kommer til å like det faget!!

Photo010213102737_zps600f7bf2.jpg

Mer forelesning..

Photo010213113427_zpsf5348bd0.jpg

Jeg spiser matpakke (pai, salat og kjeks) og repeterer litt nevrobiologi

Photo010213135505_zpsa7dae9ce.jpg

Jeg er på GG og har 1 times styrketrening. Idag må jeg gå sidelengs ned trapper og kan knapt nok reise meg opp fra sittende stilling...! Dårlig bilde rett etter timen er ferdig, fordi jeg synes det er flaut hvis noen ser at jeg tar bilde.

Photo010213153132_zpsfb5fa224.jpg

Vel hjemme tusler jeg en rask tur med hundene på holka. I Ås synes man visst det er helt naturlig å brøyte og gruse lysløypa...

Photo010213160207_zpsaf14c449.jpg

Ok, det har ikke gått en time siden det forrige bildet, men jeg tok ihvertfall et lite feltsøk i skogen. Amira var kjempeflink. Kiter var heller ikke så værst. Jeg er fremdeles iført løpetights og joggesko.

Photo010213160433_zpsbdbbade8.jpg

Hjemme kaster jeg i meg litt mat, dusjer og sminker meg

Photo010213180646_zpsd9b9c6b8.jpg

I 19-tida har jeg kommet meg til ei venninne for å spise litt pizza før vi skal på fest

Photo010213183752_zpsdfea05d7.jpg

Ei kjempe god venninne kom tilbake til Ås etter å ha vært i Frankrike et halvt år. Jeg har ikke sette henne siden før jeg dro til Australia! Kjempe koselig å være samlet igjen :)

Photo010213210215_zps73f69c39.jpg

Vi forflytter oss til fest i Det Gule Huset

Photo010213213543_zps6b418ace.jpg

Ehm.. ja.

Photo010213214346_zps1156feca.jpg

Party på kjøkkenet. Jeg ser at det er greit at EFIT snart er over...

Photo010213224912_zps8b1ce358.jpg

På samfunnet møter vi kjæresten til ei venninne :)

Photo020213000757_zps45d57f3f.jpg

Jeg hadde en fantastisk kveld både på forelesning, vors, og ikke minst på samfunnet i Ås! Må legge til at vi er ikke så himla fulle som det kanskje ser ut som. Men vi danser på bordene og synger til stemmen sprekker både med og uten alkohol, vi!

  • Like 13
Skrevet

Det der er jo en drømmedag fra begynnelse til slutt! :)

...den som hadde hatt null i studielån og kunne ta en utdannelse til :P

Skrevet
Skikkelig gjennomført Ås-dag! :D Min var faktisk temmelig lik...

Elsker Ås-dager!

Det der er jo en drømmedag fra begynnelse til slutt! :)

...den som hadde hatt null i studielån og kunne ta en utdannelse til :P

Ja, det var det med penger da... det går an å studere/jobbe deltid da! Men som jeg har nevnt før så tar det omtrent 3 år før man begynner med de fagene som er veldig spennende.

Skikkelig stappfull forelesningssal? :lol:

De fleste fra hest/husdyr-linja er skikkelig slappe på oppmøte. Litt irriterende egentlig, når det er masteremner med innlagt diskusjonstid o.l. Vi var vel 7 stykker som møtte opp. Jeg sitter fremst :P

Ganske lik min dag og :D Var på samme fest var vi og, men i ulike rom. Haha

Haha! Ja, stemmer det! Skjønner ikke hvorfor vi var på kjøkkenet hele tiden. Det var ikke sitteplass i stua, men i stod jo bare og danset uansett :lol:

Skrevet
Elsker Ås-dager!

Ja, det var det med penger da... det går an å studere/jobbe deltid da! Men som jeg har nevnt før så tar det omtrent 3 år før man begynner med de fagene som er veldig spennende.

De fleste fra hest/husdyr-linja er skikkelig slappe på oppmøte. Litt irriterende egentlig, når det er masteremner med innlagt diskusjonstid o.l. Vi var vel 7 stykker som møtte opp. Jeg sitter fremst :P

Haha! Ja, stemmer det! Skjønner ikke hvorfor vi var på kjøkkenet hele tiden. Det var ikke sitteplass i stua, men i stod jo bare og danset uansett :lol:

Ja det var det da. Har hatt fordypning i biologi, og det var veldig artig. Men det er ikke det samme som en bachelor :P

Synes hestelinjen er spennende også jeg, men har hørt litt ymse om den. Uten at jeg vet noen ting.

Men det går an å kjøpe en del av bøkene eventuelt, og bare kose seg med dem. Sånn er jeg da :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...