Gå til innhold
Hundesonen.no

Sankt bernhard valp til våren


Ara
 Share

Recommended Posts

Idag fikk jeg vite at tispa jeg skal ha valp etter har små valpetasser i magen :wub: vet ikke hvor mange eller noe, bare at det er liv inni der :) Ble en smule glad kan man si hehe. Venta noen mnd på parringa, så var det å håpe den gikk bra noe den jo tydeligvis har gjort :)

De er ventet i uke 10.

Må jo ha en tråd der jeg kan legge ut bilder og skravle om hvor mye jeg gleder meg haha.

Jeg valgte disse foreldrene mye pga væremåten, de er av den aktive typen noe som er viktig for meg, for kanskje valpene også får litt av det :) Og aller viktigst at foreldrene er hd /ad frie og det ellers er lite av det i linjene demmes i forhold til mange andre. Ellers er hundene friske og snille, så føler jeg har gjort et godt valg :)

Moren er langhåret og faren korthåret. Så blir begge deler da i kullet, slik det var hos Oscar også. Vi har ikke bestemt enda om vi går for kort eller langhår, det spiller egentlig ikke så stor rolle. Vi ser når de blir født, er det både langhåra og korthåra hanner så får vi bare se. Men hadde vært litt gøy med en av hver da.

Faren heter Nambo og er 6 og et halvt år gammel.

Image2-8_zpsb32616d9.jpg

Moren heter Daidi og er 5 år gammel.

Image1-19_zps12d64661.jpg

Så kommer det en liten gutt, så flytter han hit i starten av mai , fin tid å få valp på da :)

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Faren har jeg kjent siden han ble født,likeså slekten hans både bakover og fremover :wub: . Fantastisk gemytt på hele gjengen,aldri noengang opplevd noe negativt med noen av dem!!!

Moren kjenner jeg ikke like godt,men de jeg har vært borti inklusive henne er herlige hunder hele gjengen. Jeg er sikker på at du får en herlig hund uansett hårlag :wub: . Blir spennende å se hva/hvem som kommer :D .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja er veldig spennendes, jeg syns absolutt de langhåra er finest jeg da hehe. Men fått mer og mer sansen for de korthåra, så vi får se :)

Begynt å tenke på navn da, jeg sliter alltid med det , så forslag tar jeg veldig gjerne imot :)

Jeg er veldig country fan da, så hadde vært gøy med noe cowboy, country inspirert. Jeg liker menneskenavn også på hunder..så om noen har noen ideer så fyr løs :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...