Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei :)

Tror egentlig dette er helt normalt, men er så veldig irriterende å måtte vaske gulvet hver gang han hilser på noen han kjenner..

Dette gjelder bare med mennesker. Hunden vår er ekstremt glad i mennesker. Han bare elsker å få hilse på, og møter han noen han har hilst på før, blir han så glad at han rett og slett tisser litt!

Vi har vært veldig obs på at han skal sitte i buret til han har roet seg før han får hilse på, men likevel så blir han så glad at han tisser. Hvordan i huleste kan vi unngå at dette skjer?

Skrevet

Hvor gammel er hunden? Jeg har hatt 2 hunder som har tisset på seg av glede til de var 12-15 mnd gamle... Tipset jeg har er å lære dem å sitte når de skal hilse og at all hilsing foregår veldig rolig. Planlegg før du kommer inn slik at du har en godbit klar til å få hunden i sitt.

Skrevet

Min gjorde det noen ganger før han ble et halvt år gammel :) Vi passet bare på at han var luftet før vi fikk planlagt besøk, og ellers jobbet vi med at han måtte sitte i ro.

Skrevet

Takk for svar :) Veldig morsomt å se at han kjenner igjen folk etter ett møte, og spesielt at han blir så glad, men er også veldig kjedelig i forholdntil vasking :P

Skrevet

Mi sluttet ikke helt med det før hu var 2 tror jeg,men det var sjeldent det var mengder å irritere seg over,og det skjedde aldri inne hos oss :shifty:

Nå kan det komme en dråpe eller to,men bare i møte med min far :P

Skrevet

Hender her avogtil også og han er 19 mnder.. Nå har han begynt å roe ned hilsinga også, ikke like banan som før å det hjelper jo på :)

Skrevet

De tisser vel vanligvis fordi de blir så gira/glade/oppspilte at de ikke vet hvor de skal gjøre av seg..

Ofte i kombinasjon med "heeeeei lille duffekuffe vofselofsen min" fra eventuelle besøkende ;) er jo ikke rart de blir gira.

Jeg ville bedt de som kommer fullstendig overse hunden, dvs ikke snakke til den og ikke se på den. i mellomtiden kan du prøve å jobbe med den, men det viktigste er nok at han ikke får noe oppmerksomhet før han har roet seg litt mer ned :)

  • Like 1
Skrevet

Issi klarer fint å tisse selvom hun sitter. For hun klarte bare å vri litt på rumpa :-P

For oss ble løsningen at hun måtte ut og tisse før besøket ringte på, alltid. Kom de uanmeldt så løp hun ut og tisset også fikk hun hilse.

For oss gikk det over etter en stund og nå skjer det bare om min mor kommer på besøk. Og da ringer hun på forhånd så slipper jeg Issi ut i det hun kommer.

Skrevet
Er dette noe som først og fremst skjer med litt "mjuke" hunder, for noen i møte med alle, andre i møte med mennesker de har ekstra respekt for/er irrasjonelt opptatte av anerkjennelsen til?

Hos Issi nå ja, har skjedd et par ganger med Marianne også.

Men når vi fikk hun tisset hun jo uansett hvem det var, om det var oss eller verden eller jah, you name it.

Skrevet

Min eurasier sluttet med det når han ble to.

Er dette noe som først og fremst skjer med litt "mjuke" hunder, for noen i møte med alle, andre i møte med mennesker de har ekstra respekt for/er irrasjonelt opptatte av anerkjennelsen til?

Stemmer med min, han var veldig myk.

  • Like 1
Skrevet
Hos Issi nå ja, har skjedd et par ganger med Marianne også.

Men når vi fikk hun tisset hun jo uansett hvem det var, om det var oss eller verden eller jah, you name it.

Men hun kom jo med en ganske tung bagasje, og duverden for en jobb dere har gjort med henne! :flowers: At hun skvetter litt i ny og er ikke så veldig mystisk da, synes jeg. :)

  • Like 1
Skrevet

Min tisser på seg av utvalgte folk hun synes er ekstra stas å møte. Det spiller da ingen rolle om personen kommer hjem til oss eller om vi kommer hjem til dem. Litt kjipt å komme hjem til noen og det første hun gjør er å skvette rundt på gulvet (selv om hun nettopp tisset ute). Godt de tar det som et kompliment :P Hun er 7 måneder og regner med at det er noe hun vokser av seg.

Skrevet

Jeg ville prøvd å fått litt mer ro rundt hilsesituasjonen :-) Få gjestene til å overse hunden, ikke hilse på før hunden er rolig og viktig at de da ikke girer opp hunden.

Hvis hunden er glad i mat så kan du eller gjestene kaste en neve mat på gulvet før de kommer inn døra, slik at hunden er opptatt med matspisingen. Gjestene skal da overse hunden, gå inn og sette seg. Så kan du be hunden legge seg når den har spist godbitene og så kan gjestene hilse etterpå...

Skrevet
De tisser vel vanligvis fordi de blir så gira/glade/oppspilte at de ikke vet hvor de skal gjøre av seg..

Ofte i kombinasjon med "heeeeei lille duffekuffe vofselofsen min" fra eventuelle besøkende ;) er jo ikke rart de blir gira.

Jeg ville bedt de som kommer fullstendig overse hunden, dvs ikke snakke til den og ikke se på den. i mellomtiden kan du prøve å jobbe med den, men det viktigste er nok at han ikke får noe oppmerksomhet før han har roet seg litt mer ned :)

Dette var det eneste som funket på min "tisser".

Overse til hun var rolig. Selvsagt ikke alle som klarte det, og om det var veldig lenge siden hun hadde sett noen (et familiemedlem hadde vært på ferie f.eks) klarte hun ikke å holde seg uansett.

Det ble bedre etterhvert som hun ble voksen, men hun sluttet aldri helt med det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...