Gå til innhold
Hundesonen.no

Back in the saddle again...


Recommended Posts

Skrevet

Hehe du trenger ihvertfall noen mer solide leker :P Den fluffy saken der ble drept av en 10 uker gammel tervvalp andre økta her i huset. Da holder den sikkert lenge med en voksen bulle

Mens min tervvalp elsket den leken over alle andre, og lekte med den i fem måneder frem til vi glemte den igjen på besøk hos noen :lol:
  • Svar 382
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, da trekker jeg pusten dypt og lar det stå til. Nå må ingen jinxe dette altså. Så her får vi sitte i plenum på sonen og kaste never med salt over skuldre, hamre knyttnever i tre og korse over hals,

Hun er så søøøøt!

Vi er i Stavanger enda. Flyet hjem gratulerer rundt sju, og det vi flyr innom Bergen. Hun er så god og trygg og kosete! Ååh, dette er bare beste dagen!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Mens min tervvalp elsket den leken over alle andre, og lekte med den i fem måneder frem til vi glemte den igjen på besøk hos noen :lol:

Hehe vel, min elsket den han og :lol: Noen elsker hardere enn andre. Men jeg mener fortsatt at den leka ikke er veldig solid :P

Skrevet

Hehe vel, min elsket den han og :lol: Noen elsker hardere enn andre. Men jeg mener fortsatt at den leka ikke er veldig solid :P

Det er så klart sant, den er ikke bygget for de som elsker lekene sine hardhendt :P

Han har også stinkdyret, og fra en annen produsent har han en gås og en and som var mindre suksess siden han lå og nappet ut "fjærene" på dem. De ville jeg ikke anbefalt.

Skrevet

En uke igjen!! :frantics: (<- utålmodig-smileyen)

Seng er på vei, kobbel er på vei. Ordentlig halsbånd kjøper jeg når jeg vet hvilken størrelse hun er. Bilburet er installert i bilen, flykassa står i boden, det må jeg bare montere.

Men jeg ser jeg må kjøpe mer leker ser jeg! Løper til ebay jeg tenker jeg. :aww: Jenta er glad i ball hun. :)

Jeg har de samme mat-og vannbollene. De er kjempefine!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skrevet

I morra! I morra! I MORRA!

Guttungen gleder seg veldig.vi fikk kobbel i posten i dag, og begeistringen var stor da han fikk åpne pakken. "nå blir Putle glad!". :) Han skjønner nok ikke helt enda, og jeg forventer litt sjalusi i en overgang, men det er fint at vi har ferie sammen lenge nå. Vi skal kose oss og bli godt kjent alle mann.

Stakkar Putle ser ikke ut hører jeg. Mager etter valper, slafsepupper, og litt hullete etter at noen av hundene rotter seg mot henne. Oppdretter har så dårlig samvittighet og det beviser en gang for alle at hun er en alenehund. Hun tar jo ikke igjen heller, stakkar.

Jeg håper det blir godt for henne å komme hjem nå. Vi skal stelle godt med henne vi. :)

Kryss fingre for en god tur uten humper i veien! Jeg teller timer!

  • Like 21
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Stakkars. Det blir godt for henne å komme til dere og få komme litt til ro :D Jeg så en bulle, riktignok ikke mini, som lekte på plena her i dag og kom til å tenke på at nå må det da nærme seg. Og det gjør det :D God tur i morra!

Skrevet

Lykke til med henting av etterlengtede Putle! Vi er glad i bilder, uansett hvordan hun ser ut! :heart:

Lykke til Mari! Unner deg og hele familien dette!

  • Like 2
Skrevet

Siden "ingen spørsmål er dumme", så spør jeg om det er feil eller teit eller galt å ha et sånt på rottweiler? Jeg ser for meg at dette er litt i gaten for mynder, men...

Makan til lekre da!? For sånne som meg som har halsbånddilla så ramler man jo nesten ned i spagaten av noe så lekkert...

Vær obs på det at det er ikke sikkert at disse er sterke nok til å holde igjen en rottis hvis det skulle være noe :P

og lykke til, Mari! Vi gleder oss :D

  • Like 1
Skrevet

Masse lykke til i morgen og god tur :D Gleder meg fælt til å se bilder av lille tøtta altså!

Skrevet

Tusen takk! Jeg er så spent! Tror det kommer til å bli kjempebra. Har skikkelig god magefølelse på hele prosjektet. :)

  • Like 7
Skrevet

Grønn av misunnelse på de som får hilse! :wub: Kose dere masse!

Nå er det noen år siden jeg reiste tilogfra sola med fly, men jeg pleide å sette meg nede under rulletrappa med kahlo til det var rundt 30-45 min til avgang, da leverte jeg henne på spesialbagasje og gikk opp. Om de ikke har endret sikkerhetskontrollen så må man regne med at det kan ta LANG tid å komme gjennom den.

Skrevet

Grønn av misunnelse på de som får hilse! :wub: Kose dere masse!

Nå er det noen år siden jeg reiste tilogfra sola med fly, men jeg pleide å sette meg nede under rulletrappa med kahlo til det var rundt 30-45 min til avgang, da leverte jeg henne på spesialbagasje og gikk opp. Om de ikke har endret sikkerhetskontrollen så må man regne med at det kan ta LANG tid å komme gjennom den.

De har nytt system og det er veldig enkelt og raskt å komme seg gjennom nå.

  • Like 2
Skrevet

Vær obs på det at det er ikke sikkert at disse er sterke nok til å holde igjen en rottis hvis det skulle være noe :P

Jeg var redd de ikke holdt til en staff, men jeg spurte de som lager, og hele halsbåndet er forsterket med sterk vevet flat tråd (herregud, hva heter det da :lol: ) inni, og er testet i maskin. Det skulle visst tåle opp til 700 kg mener jeg å huske :)

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Kjenner at jeg gleder meg på Mari sine vegne..... og litt på Putle sine vegne. Heldig er den som får være hund hos Mari tenker jeg.

Gleder meg til bildespam og nye fortellinger :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...