Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! De på Canis kjenner meg som ÄngebråtensSnickers, som jeg også har som brukernavn her inne.. Ängebråtens Snickers er havanaisen min som nå er 1 år gammel. Vi tenker å prøve oss i agility, da han har underbitt og ikke vinner på utstillinger. I vår/sommer skal jeg og hunden min, Alvin se om vi får meldt oss på et agilitykurs og et klikkerkurs. I vår/sommer skal jeg og hunden min, Alvin se om vi får meldt oss på et agilitykurs og et klikkerkurs.


Jeg er forøvrig en jente født i 94'. Til høsten skal jeg mest sannsynlig begynne på sykepleierutdanningen min, men først må jeg jo ta eksamen og alt det kjedelige greiene. Akkurat nå bor jeg og Alvin hjemme med familien min og havanaisen Luna på 3 år, og katten Dina på ca 7-8 mnd.

Jeg er ei jente som elsker å diskutere. Jeg er sta, og jeg gir meg som oftest ikke først(med mindre jeg vet jeg tar feil). Jeg trener positivt, liker ikke Cesar Millan eller burbruk. Så der har du meg.

post-11772-0-15730700-1358039287_thumb.j

  • Like 1
Skrevet

Velkommen hit :D og jeg signerer stineogstaffene: det er MYE trivligere her enn på canis ;) Fulgte med på burdiskusjonen i går, haha!

Skrevet

Velkommen hit også. :) (Fra en som sier jatakk begge deler, men holder seg mest til Canis.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...