Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Tabris
 Share

Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

0 i pris, og begge på bias. Da får de mest experience, som er det som gjør at de levler. Samt at de selvsagt bør være av høyest mulig kvalitet :)

Okay :)

@Tabris jeg bruker de tispene som har parret 2 ganger til puppy mill tisper xD Kvaliteten på valpene er så som så, men prisen er grei :)

Første hund i kennelen er 100 dager i dag, den er vel en gen 3 hund jeg kjøpte billig i begynnelsen :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken profession mener dere er best, med tanke på oppdrett? Jeg er veterinarian, og har egen clinic, men synes egentlig ikke jeg tjener så mye på det likevel. Jeg har nå mulighet til å bytte profession èn gang gratis, og vurderer å gjøre det. Noen tips?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken profession mener dere er best, med tanke på oppdrett? Jeg er veterinarian, og har egen clinic, men synes egentlig ikke jeg tjener så mye på det likevel. Jeg har nå mulighet til å bytte profession èn gang gratis, og vurderer å gjøre det. Noen tips?

Breeder om du ikke har topphunder, har du det kan trainer være veldig bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

cch er fawn, så ville trodd det, ja.

Har vært puppy mill i dag. Men nå som jeg har skiftet til breeder så fikk jeg faktisk et par ok valper oppi all røkla. Så har faktisk beholdt en 2-3 valper fra noen av kullene. Og har nå masse valper til salgs om noen dager.

Er level 17 og har ikke mer plass nå. Så kjenner det frister å starte en konto til... :sleep:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har 3 kontoer :ahappy:

Golden Retriever, Hovawart, Finsk Lapphund, Large Munsterlander og Cavalier King Charles Spaniel på hovedkontoen. Konto 2 har Shelties og Saarloos Wolfhound mens konto 3 har BC.

De to siste er for ekstra plass, tjene penger. Rett og slett support kontoer for hovedkontoen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Frister, frister...

Har du også saarlos, ja? Hvilket nivå er de på? Har to kull saarlos-kull nå (ref. puppy mill). Det ene er crap, men det andre har litt halv-ok-ish valper. Hvis du ikke har supernivå av saarloser enda, så kan du jo ta en titt og se om det er noen du har lyst på. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det fant jeg ut for bare et par uker siden. :P

Tar en runde med noen av spillene daglig også, samt litt genie. Varierer hvor mye jeg gidder. Men har gitt opp herding-spillet. Ikke får jeg det til, ikke er det gøy og ikke forstår jeg hvordan jeg skal få score omgjort til penger (ser ingen "send score"-knapp noe sted).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Frister, frister...

Har du også saarlos, ja? Hvilket nivå er de på? Har to kull saarlos-kull nå (ref. puppy mill). Det ene er crap, men det andre har litt halv-ok-ish valper. Hvis du ikke har supernivå av saarloser enda, så kan du jo ta en titt og se om det er noen du har lyst på. :)

Kjøpte 1 hann og 5 tispe valper fra butikk for 2 dager siden, så jeg har nok ikke mye å skryte av enda. Prøve å se hva jeg får ut av det om jeg starter ny rase med valper og så levle dem til rundt 10 før jeg parrer for å øke populasjonen litt. Se om jeg får noen lala eller Lla/lla gener inn.

Har en voksen hann jeg kjøpte som valp tidligere også, som jeg kanskje blir å bruke :)

http://www.furry-paws.com/kennel/index/1158041

Skal se på kullet ditt, kan du linke til det brukbare kullet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.furry-paws.com/litter/view/385832

Jeg har reservert to til meg selv, men er åpen for forslag. :sleep:

Edit: Her er det dårlige kullet også. Her skal jeg ikke beholde noen, så skulle du være interessert så kan du få hvem som helst av dem til en billig penge. Kan selge dem for 2000 per valp. (Er Elite-konto, så du kan kjøpe to).

http://www.furry-paws.com/litter/pup/385834/2257718

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ja, det beste på det kullet var vel ei 8HH, Ll-tispe. :P

Bedre utgangspunkt i det andre kullet men da tar jeg litt mer. Du kan kjøpe hvilken som helst av dem, også de jeg har reservert til meg selv, men der tar jeg litt mer enn crap-kullet. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...