Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

Congratulations! Zaphira by Zeva 15HH/9Hh placed 3rd on the Most Accomplished dog board! You are officially one of the best dog trainers on Furry Paws! You have received $500 in prize money for this accomplishment.

Wee! :P

Congratulations! Zaphira by Zeva 15HH/9Hh won Best of Sport! You are officially the best Rally-O trainer on Furry Paws! You have received $1,000 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! Xeiting News by Q 17HH/7Hh won Best of Sport! You are officially the best Herding trainer on Furry Paws! You have received $1,000 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! WCSc ExO MYV Queen Islanzadí from Du Weldenvarden 13HH/11Hh won Best of Breed! You are officially the best Belgian Tervuren trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment.

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Congratulations! Dean won Best of Sport! You are officially the best Obedience trainer on Furry Paws! You have received $1,000 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! WCM T.GSD Xtra won Best of Breed! You are officially the best Cairn Terrier trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment.

:D

  • Like 1
Skrevet

Isj nå mister jeg grepet her på førsteplassene! Har ikke spilt hele uken, nettet har vært så ustabilt at jeg har låst alle sammen. Skal bort i helgen og. Håper nettet er stabilt igjen på søndag så jeg kan få begynt på igjen. Kommer bare til å holde på med dalmatinere, salukier og gordon settere nå. Har uansett ikke de beste dogoene eller pitbullene for tiden, så da kan de få være låst en stund. Merker at det er deilig med litt mindre "arbeid" :P

Skrevet

Hvem ligger øverst på Score boards? Jo, det er meg, det :D My name is MrsBoss and I'm a FPholic :P

Jeg har spilt FP siden 2006, så jeg er gammel i tralten. Var første til å få 24HH på både Finsk spitz og Norsk elghund, og har i mange år hadde de beste innen disse to rasene. Jeg har også topp-Rottiser, og er igang med et avlsprogram for Nuffer, få mine opp i 24HH.

  • Like 1
Skrevet

Kjøpt inn en malinoishannhund for dagen for en parring. Han er 100 dager idag, og jeg får ikke låst han igjen før i morgen. Men om noen vil bruke han, så er han her:

http://www.furry-paws.com/dog/index/536142

Du tar litt mindre for å bruke ham enn forrige eieren gjorde ser jeg. Det er jo synd, jeg har jo alt brukt han 3 ganger :lol:

Skrevet

Du tar litt mindre for å bruke ham enn forrige eieren gjorde ser jeg. Det er jo synd, jeg har jo alt brukt han 3 ganger :lol:

Ha ha. Ja jeg kjøpte han til den prisen. Og hadde håpet han skulle få et par parringer utenfra for å få ned prisen på han. :P Men måtte ha litt nytt blod utenfra... :P

Skrevet

Ha ha. Ja jeg kjøpte han til den prisen. Og hadde håpet han skulle få et par parringer utenfra for å få ned prisen på han. :P Men måtte ha litt nytt blod utenfra... :P

Ja, også har han bare 1 agi-stat, og 2 int-stats, det hjelper det og ;) Jeg har to tisper som skal pares i morgen, hvor lenge har du tenkt til å ha han låst? :P

Skrevet

Ja, også har han bare 1 agi-stat, og 2 int-stats, det hjelper det og ;) Jeg har to tisper som skal pares i morgen, hvor lenge har du tenkt til å ha han låst? :P

Han blir pensjonert imorgen, siden jeg ikke får låst han før da igjen (låste han opp i dag).

Skrevet

Han blir pensjonert imorgen, siden jeg ikke får låst han før da igjen (låste han opp i dag).

Hannene kan heller ikke brukes i avl når de er 101 dager gamle?

Skrevet

Nope. So it's now or never!

Det holder med en av dem, jeg har alt hatt tre kull etter han jeg.. ;)

Skrevet

Akseptert. :P

Da har jeg mallevalper til salgs :P

Start-kvalitet er på 265, det er passe greit, syns jeg :ahappy:

Skrevet

Dumma! Du gjør meg fattig! :fish:

Neida, det er din mangel på impulskontroll som gjør deg fattig :sleep: Jeg bare gir deg et lite puff i riktig retning :devil:

Skrevet

Neida, det er din mangel på impulskontroll som gjør deg fattig :sleep: Jeg bare gir deg et lite puff i riktig retning :devil:

Jammen. :cry::lol:

Men disse silverbikkjene er jo eneste måten å få grå hunder på for tiden. :P Jeg vil ha grå schäfere. :frantics:

Skrevet

Best show, herding og tracking, samt BIR mudi. Fler har starta med mudi nå, så da blir jeg nok ikke så enedominerende lengre. :P

Fikk solgt en valp fra mallekullet mitt til 250 000, og med 2nes parring, så lønna det seg å kjøpe den hannhunden. :P

Skrevet

Er det noen her som har border collie hannhunder som er over level 50, 24HH og lala?

Jeg har to tisper på 98 dager nå som jeg skulle ha parra om to dager, men som jeg aller helst skulle ha brukt en hannhund som ikke er i slekt med mine.

Skrevet

Fikk solgt en valp fra mallekullet mitt til 250 000, og med 2nes parring, så lønna det seg å kjøpe den hannhunden. :P

:lol: Jeg har solgt en valp etter han for 300.000 og en for 50.000, så jeg kan ikke akkurat si det samme :P

Du kan ikke bytte navn på ham da, jeg kaller opp mine valper etter foreldrene jeg, og de kan ikke hete noe med Pair når du har døpt han om til Predator :P

Skrevet

:lol: Jeg har solgt en valp etter han for 300.000 og en for 50.000, så jeg kan ikke akkurat si det samme :P

Du kan ikke bytte navn på ham da, jeg kaller opp mine valper etter foreldrene jeg, og de kan ikke hete noe med Pair når du har døpt han om til Predator :P

Men jeg vil ikke ha noen "Pair" hund, fordi at det passer ikke inn i mitt system. :lol:

Skrevet

Okay, da har jeg begynt og, men jeg har null peiling på avl.. xD

Jeg lurer på en ting, finnes det et sted hvor jeg kan se hva alle forkortelsene betyr? (Akkurat nå husker jeg ikke engang hva forkortelser heter på engelsk)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...