Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet (endret)

Jeg er ikke sånn superaktiv på furry paws, men nå har jeg lyst på mitt første kull på denne tispen: http://www.furry-paws.com/dog/index/347964 Får dere åpnet denne linken og sett henne?

Er det noen som har en god affehanne hun kan få kull med?

Red.

Jeg er på level 7 og dette er nr mitt: Stine (#1093490)

Også veldig interessert dersom det er noen her på sonen som har en god affevalp å selge meg :)

Endret av Krokus
Skrevet
dust,for jeg prøver å få kjøpt men ingenting skjer :(

Kan bare kjøpe/beholde to fra hvert kull husk.

Og takket være AnetteH, så har jeg alle hamsterne nå. :ahappy: Snakk om barnslig, men jeg har så samlemani på alle rare ting der inne. :lol:

  • Like 1
Skrevet
Kjøpte like godt moren til det kullet jeg :lol:

Vims: Vil du ha en ok 1.generasjon Bedlington?

Jeg kan ta over hvis du veldig gjerne vil bli kvitt den, men har egentlig bestemt meg for å ikke kjøpe flere 1. generasjons med mindre de er lala. :)

Skrevet
Jeg kan ta over hvis du veldig gjerne vil bli kvitt den, men har egentlig bestemt meg for å ikke kjøpe flere 1. generasjons med mindre de er lala. :)

Vil du ikke ha den så beholder jeg den så kan du heller se om du vil ha fra det ene kullet den evt har.

Om du vil ha den så overfører jeg den :)

Skrevet
Supert! Vil du ha noen andre får du sonenpris også altså! Også på valpene :) (Selv om de er ganske billige in the first place)

Sonenpris hørtes veldig hyggelig ut, men tror jeg er ferdig med å shoppe i denne omgangen.

Skrevet
dust,for jeg prøver å få kjøpt men ingenting skjer :(

Kan bare kjøpe/beholde to fra hvert kull husk.

Og takket være AnetteH, så har jeg alle hamsterne nå. :ahappy: Snakk om barnslig, men jeg har så samlemani på alle rare ting der inne. :lol:

Hvorfor tror du jeg kalte hun Dust da? :-P hmf. Kunne delt liksom og ikke tatt begge! :aww:
Skrevet
Vil du ikke ha den så beholder jeg den så kan du heller se om du vil ha fra det ene kullet den evt har.

Om du vil ha den så overfører jeg den :)

Jeg har vel eegentlig nok hunder akkurat nå, men valp kan være aktuelt. :) Tenkte bare hvis alternativet var Humane Society eller Retire, begge deler føles så utrolig bortkasta. :P

Skrevet
Hvorfor tror du jeg kalte hun Dust da? :-P hmf. Kunne delt liksom og ikke tatt begge! :aww:

Ah. Jeg trudde du satt og bydde på noen nå uten å skjønne hvorfor du ikke fikk den. :P

Skrevet

Gah. Noen blå schäfere ute nå, men de kosta søren meg flesk! Betaler ikke 1.5 - 2 mill for hunder nå. Jeg vil ha penga mine fra Beta!!! Da kunne jeg kjøpt de alle!

Skrevet (endret)
Er det noen som kan forklare BIAS på en lettfattelig måte? Den har jeg ikke skjønt helt...

Orker ikke sammenfatte akkurat nå, men det står i hvert fall et par avsnitt om det litt lenger ned på denne sida: http://www.furry-paws.com/help/article/competitions-and-titles

How does Bias affect my dog's score? What IS bias?

Biasing your dog means that you focus on one Stat more than the others. Likewise, a Biased show will weigh one of the show stats more than the other two. On average, a dog in biased shows, even ones where the show bias does not match the dog's best stat, will score higher than if they were in unbiased shows.

This is because in biased shows, the show calculation takes all the same calculations as in unbiased shows, PLUS adding an amount to the score based on the biased stat.

Depending on the training area which created the shows, how much the score increases by varies. Shows created by a one-star training area will have a small biasing factor, while two-star shows will have a somewhat larger factor, and a three-star show will have the largest factor. The amount added to the dog's score in a three-star biased show is three times that of a one-star biased show.

Is it better to enter biased show than unbiased shows?

Score wise, your dog will earn more points by being in biased shows. They will earn the most points when they are in show biases that match their highest stat. However, if you heavily bias a dog and put it in a show that has a different stat bias, while the dog will earn more to its score than if it were in an unbiased show, the chances of your dog placing and earning money is reduced. More than likely, dogs focused on that show's stat bias will win the money.

If you enter your dog in unbiased shows, it will score less, and thus earn less experience on average than had it been in biased shows. However, since no stat has extra consideration in unbiased shows, it may be easier to get your dog to score in a high enough range to earn places that will give you money. All in all, whether or not using biased shows or unbiased shows is better depends on your showing goals.

Edit: og så står det litt om det i denne guiden: http://www.furry-paws.com/help/article/training-training-areas-and-bias-a-guide

Endret av Vims
Skrevet
Sonenpris hørtes veldig hyggelig ut, men tror jeg er ferdig med å shoppe i denne omgangen.

Okay! :)

Da har jeg lagt inn bud på et par valper, Tone :) Si i fra om du vil ha mer for de :)

Neida, fin pris det der. Grattis med begge to! :)

  • Like 1
Skrevet
Jeg fikk Clear grapes i kalenderen i dag. Hva kan de brukes til?
Mener jeg så en tråd om det hin dagen, men finner den ikke igjen.. Jeg tror det er sånne som gjør at hunden forandrer farge helt til den blir retired (eller du bytter bilde).. Clear gjør den vel hvit med lyseblå kant, lilla gjør den lilla, regnbue regnbuefarget etc.

Nå har jeg startet prosjekt Dandie Dinmont, fant ingen til salgs så skal prøve å lage selv. Vet ikke helt om jeg greier den vente til lvl 30 med å avle da, syns det tar lang nok tid til lvl 5 med de butikkjøpte :lol:

Skrevet

Jeg har fått et hamster, noen som vil ha det?

og jeg har fått noe som heter "rainbow grape", hva er det?

Jeg fikk også noe supergenialt: Red Durable Comb, med 500 uses!!! DIGG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...