Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en 1,5 år gammel tispe og planlegger valp nummer to til sommeren? Kanskje? Da tispa mi var valp hadde jeg med henne overalt. Jeg er veldig glad i å gå tur og gikk tur med valpen og siden valper blir fort slitne så måtte jeg bære henne lenge. Jeg er ikke noe sterk :P Og det var veldig tungt å bære henne for arma mine og ryggen.

Jeg tenker nå at siden jeg har tispa som jeg har nå så må jeg jo gå turer med henne. Siden valper selvfølgelig ikke skal være alene hjemme i begynnelsen så må jeg ta med valpen rundt. Jeg tenker da på barnevogn, kjøpe en billig enn på finn og bruke denne. Ta på valpen hundesele og feste denne i en slags sportsbarnevogn og å trille henne rundt mens jeg går tur med den voksne hunden. Tror dere dette vil funke? Eller er dette en helt teit ide? Det finnes jo hundevogner for småhunder men de er nok dyre. Så tenker at en sportsbarnevogn da er billigere i en kort periode. Jeg skal ta valpen ut av vogna og la den gå så mye som den orker for å bytte på å sitte i vogn og å gå korte perioder mens jeg går tur med den voksne.

Noen som har prøvd dette? Eller er det noen andre forslag? Tenkte også på hundebag ol. men det er tungt å bære for meg som ikke har muskler omtrent hehe.Lettere da å trille for meg. :P

Sikkert ett dumt innlegg her da men men...

Skrevet
Ja det var smart ide. ;) Men hvordan få valpen bli værende der? Tenkte på om de hopper ut?

Tja, ingne av mine som har sitti i sekk har prøvd å hoppe ut. De sitter bare å titter ut

  • Like 1
Skrevet

Har også hatt valp i sekken, og det har fungert supert :) du glider jo litt igjen så den ikke får labbene hekta over :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg har valp og voksen hund nå. Det har aldri vært et problem å gå tur med begge samtidig; er vi i skogen så løper de løs begge to og jeg rusler bare rundt. Er det tur langs vei så er det en kortere tur på valpens premisser.

Helt i starten da Storm var 9-10 uker gammel måtte jeg bære ham noen hundre meter i slengen når han ble sliten, ellers har det vært uproblematisk.

Nå er han snart 15 uker og vi går turer der han får bygget muskler (ulendt terreng) heller enn kondisjon.

Skrevet

Jeg hadde Cujo i sekken, helt til jeg ikke klarte å bære ham lenger. Så da var han med meg og Venus på tur og aktiviteter. Og han satt veldig fint i sekken han:

8172418261_d2b6524bb3_z.jpg

Foto: MegaMarie :)

  • Like 4
Skrevet

Brukt sekk på tur jeg å og intet problem det. Det var turer som var for lange for valpen. Ellers valp løs med voksen og jeg rusler etter. Valpene har altid blitt i sekken. Har også syklet med valp i sekken og det gikk fint.

Skrevet

Sekk funker somregel fint, vil valpen ut så har den energi nok til å gå et stykke til uansett. :) Gjorde slik da jeg hadde to valper og en unghund:

4401467734_073afe347a.jpg

  • Like 3
Skrevet
Ja det var smart ide. ;) Men hvordan få valpen bli værende der? Tenkte på om de hopper ut?

Jeg har også brukt sekk. Kodak ville helst ikke sitte i sekken lenge av gangen, men da er han ikke så sliten heller tenker jeg, så da fikk han gå selv :)

Skrevet

I ryggsekken ;)

Fenris, som Fannhvit har, var med på tur i Trollheimen da han var valp:

fenris_sekk.jpg

Mens Zerline var med på tur på noen tyske fjell da hun var valp:

vakantie%20duitsland%202008%20033.jpg

Skrevet

DSC_0610.jpg

Når det går å få en kommende super-samurai til å bli sittende i sekken, så er det bare å lukke godt igjen og komme deg ut på tur. Barnevogn er da noe helt skrekkelig upraktisk og digert å drasse rundt på.

  • Like 1
Skrevet

Det var en liten periode at jeg hadde aussie-valpisen min i skulderveske når jeg virkelig måtte kjappe meg og ikke hadde tid til masse surring rundt over alt...Endte med at om veska lå på gulvet, la hun seg like gjerne oppå den. Fryktet en stund at jeg kom til å ende opp med en forvokst veskehund :teehe:

Sekk går kjempefint, så sats på det, du :)

Skrevet

Jeg kjøpte en sportsbarnevogn og den har iallefall plass på setet er. Jeg satt min voksne hund på 17 kilo oppi og det gikk så bra atte og hun hadde plass. Så en valp på 5-8 kilo får iallefall plass. Det er sele til å ha barn i fastspent til seteti vogna. Jeg skal da bruke sele til hunder og klipse denne på selen på vogna sånn at hun sitter fast. i tillegg var det ett trekk jeg kunne dra over om det regner eller er kaldt. Kjekt :) Da får jeg prøve det når valpen en gang kommer ;)

Eller bruke en sekk ;) Er det noen spesiell sekktype som egner seg best? Så får prøve både sekk og barnevogn og å se hva som paser best for oss :D Eller å bytte litt på :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har brukt en babytrille lenge. Helt supert! Plass til varer ved handling og utstyr på tur. Ingen har sagt noe om jeg har med denne inn på kjøpesentra heller, enda det er forbudt med hunder der. babytrille er mye billigere enn hundevogn og mye mer praktisk. Min yorkie på 2 år elsker å komme opp i vinterposen i trilla etter å ha gått en stund på snø og is......

Nå har jeg balanseproblemer, så uten vogna måtte jeg brukt rullator, noe jeg syns jeg er for ung til, så dette funker ypperlig. Og folk får tenke hva de vil! De som ikke er hundeelskere, ser egentlig ikke på oss i det hele tatt, de tror vel det er en baby oppi vogna...:-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...