Gå til innhold
Hundesonen.no

Julemysteriet av Jostein Gaarder.


Stine
 Share

Recommended Posts

Er det denne? http://www.haugenbok.no/resverk.cfm?st=free&q=julemysteriet&p=1&r=1&cid=107831

red; så nå at det er lydbok, men da finnes sikkert den ordentlige boka et sted...?

Lydbøker finner jeg hos alle bokhandlene, men selve boka er ikke lenger til salgs står det hos alle :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååååhhh den er så trivelig! Fader at jeg ikke har lest den i adventtiden i år. Skal "legge den fram" så jeg har den til neste år! :D

Jeg pleide alltid å lese en luke hver dag før, verdens triveligste adventskalender :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg er nittini prosent sikker på at jeg så den på bokhandelen i forrige uke, fordi jeg tenkte at "oi, den er det lenge siden jeg har lest...." tror det var hos norli..

Da skal jeg ta meg en tur innom Norli i morra, takk skal du ha :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Anbefaler å legge inn varsling på antikvariat.net ihvertfall.

Og ellers så vet jeg at Ark her kan sjekke om andre Ark i nærheten har boka jeg er ute etter. Så kanskje du kan spørre i en butikk og evt se om de kan sjekke andre butikker? :)

Dere er supre, tenker på alt det jeg ikke tenker på :D Tusen takk :santa:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og ellers så vet jeg at Ark her kan sjekke om andre Ark i nærheten har boka jeg er ute etter. Så kanskje du kan spørre i en butikk og evt se om de kan sjekke andre butikker? :)

Alle ARK butikker kan det, det ligger i systemet "vårt" :P Hilsen hun som har jobbet på ARK :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle bokhandler kan sjekke om og hvor mange de ulike bokhandlenre i samme kjede har inne av hvilken som helst bok. Har du ISBN nummeret, er det enda enklere å sjekke om boka er gått ut av produksjon og slikt. Hilsen hun som jobba på Marcussen bokhandel i Ullevålsveien i 1981 :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...