Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Perfekt vær for en langtur idag. Kjempeherlig! Gøy å leke med sollys og snø.

Helt alene - nesten. Traff på en koselig, gammel mann med skikkelig norske klær på! Sånn gammel sort/hvit ullgenser med mønster på, og en kjempegammel tursekk på ryggen. Så nesten ut som om han kom fra 80-tallet :D

Og på vei hjem traff vi på en schæfer/huskyblanding. Vi har møtt han før og han er så søt. Blir sååå glad når han treffer Mana. Og så løp de rundt og koset seg. Så ikke eiern noe sted. Så løp de avgårde begge to å ble borte. Plystret på Mana og så kom hun suuusende :wub: Fremgang det altså, hun som er så glad i alt av hunder! :)

Her kommer bilderas! Flere bilder på bloggen :)

IMG_2327.jpg

Snø? Hvor?

IMG_2351.jpg

IMG_2399.jpg

IMG_2422.jpg

IMG_2467-1.jpg

Eeeh... Vannet er rart mamma.. Skummelt.. Tørr ikke gå lengre enn hit assaaa...

IMG_2480.jpg

IMG_2485.jpg

Toillhøn!

IMG_2498.jpg

Wannabe ulven..

IMG_2529.jpg

IMG_2532.jpg

PINNE!

IMG_2568.jpg

PINNE!

IMG_2598.jpg

IMG_2607.jpg

"Kommer!"

IMG_2621.jpg

PINNE! En lang en!

IMG_2652.jpg

IMG_2654.jpg

IMG_2741.jpg

Dronninga i skogen!

IMG_2744.jpg

  • Like 8
Skrevet (endret)

Ja vi sier aldri nei til turselskap vi altså! :D/> Det blir vi bare glade for :)/>

Tror neppe de mangetimersturene funker så bra med kroppen min, om de ikke består av bålkos mesteparten av tiden da :P

Endret av Monica
Skrevet

Oooo... De øynene der altså. De er ganske så spesielle og fantastisk vare. Jeg vil og på tur... :D

*Mumle noe om eksamen som ikke er relevant i denne tråden*

Skrevet

Tror neppe de mangetimersturene funker så bra med kroppen min, om de ikke består av bålkos mesteparten av tiden da :P

Åååh, bålkos må vi få til! Og kakao :D Pølser! Trenger ikke gå kjempelangt for å kose seg på tur altså :ahappy:

Oooo... De øynene der altså. De er ganske så spesielle og fantastisk vare. Jeg vil og på tur... :D

*Mumle noe om eksamen som ikke er relevant i denne tråden*

Hehehe! Eksamen er teit..! Men du får masse tid til tur snart vel :D

  • Like 1
Skrevet

Mana er bare så herlig, morsom det hun driver med når hun står på bakbeina, er det noe hun gjør av seg selv eller noe dere har øvd inn?

Når jeg ser på Mana så minner hun meg litt om Chicka når hun var ung, i både uttrykkene i øynene og litt av kroppspråket.

Skrevet

Mana er bare så herlig, morsom det hun driver med når hun står på bakbeina, er det noe hun gjør av seg selv eller noe dere har øvd inn?

Når jeg ser på Mana så minner hun meg litt om Chicka når hun var ung, i både uttrykkene i øynene og litt av kroppspråket.

Er øvd inn ja, hehe! Hun tilbyr det veldig ofte da, for en godbit :P Glemmer innimellom at hun kan andre triks og :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...