Gå til innhold
Hundesonen.no

GODE tyggebein til kresne hunder! :)


Snickers
 Share

Recommended Posts

Jeg sliter med å finne tyggebein hunden liker, han er ikke veldig glad i feks: griseører, haler etc. fra dyrebutikk/matbutikk. De fra felleskjøpet er han hakket mer glad i, men som oftest slikker/tygger han litt på de før de blir liggende. Han liker ikke sånne tyggeknuter og bein av sammenpresset hud, det har vi gitt opp helt!

Noe han ELSKER er f.eks ribbein og andre rå bein, men de blir alltid enten spist opp med en eneste gang eller så er de så harde at han tygger kjøttet av de, og så blir de ikke rørt mer.

Men jeg tenkte at her kan vi dele tips om gode tyggebein til kresne hunder, som varer en god stund, og som hunden ikke blir lei.

Noe jeg har funnet: Viltbeinet fra canis.no :) Sykt bra! Han tygger på det i sikkert 15-30 min hver dag, selv om alt det gode fettet/kjøttet er spist av. Skjønner han godt, det lukter godt faktisk :P Nå har det vart i 2 uker, interessen er det fortsatt!

Har noen andre gode tips?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra tråd... jeg lurer på det samme! Casper liker omtrent ingenting han. Hudbein blir liggende i månedsvis,og blir bare tygd på om det kommer hundebesøk, da ble det plutselig veeeldig godt liksom.

Jeg har og en veldig veldig lite fryser som egentlig ikke fryser noen ting, bare holder det veldig kaldt, så jeg kan ikke kjøpe inn pakker med div. kjøtt...

Alt av hudbein, slike hvite bein, i det hele tatt alle bein fra dyrebutikken er æsj. Griseører kan til nøds spises, grisehaler er litt mer nam. Slike helt tynne hudpinner spiser han da, så egentlig litt rart at han ikke vil ha de store.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du prøvd de hvite av presset hud? Her i huset går de unna. Småen spiser det meste etter at han ble kastrert, mens ridgebacken er mer kresen på det. Men spiser de hvite.

10-20 kr på Sparkjop.no. :)

Det er vel det eneste Fanta aldri ville ha. Og Monti gidder ikke kaste et blikk på de en gang :P Fylte margbein derimot er en slager her!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...