Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

MAKS 1000 kr er det jeg kan bruke på det :) Aller helst vil jeg jo ha det så billig som mulig, siden jeg ikke tar mye bilder, ikke tar fine bilder og vil bare ha et kamera hjemme til helt vanlig hverdagsbilder :P

Skrevet

MAKS 1000 kr er det jeg kan bruke på det :) Aller helst vil jeg jo ha det så billig som mulig, siden jeg ikke tar mye bilder, ikke tar fine bilder og vil bare ha et kamera hjemme til helt vanlig hverdagsbilder :P

Canon 50mm f/1.8 koster under en tusenlapp. Helt greit objektiv, minuset er at det er ganske treig på fokuseringssiden, men bildekvaliteten er helt ok til den prisen. :)

Skrevet

Kan fint selge kitobjektivet mitt :lol: Dvs, du kan få det for portoen. Men det er ikke så veldig bra da. Det er vel det 18-55 mm-objektivet, heelt enkelt.

Skrevet

Kan fint selge kitobjektivet mitt :lol: Dvs, du kan få det for portoen. Men det er ikke så veldig bra da. Det er vel det 18-55 mm-objektivet, heelt enkelt.

Det er bedre enn ingen objektiv :D Veldig gjerne!

Skrevet

du kan kjøpe kit-objektivet mitt hvis du vil. EFS 18-55mm f3,6-5,6. følger med UV-filter som sitter på utenfor selve linseglasset og beskytter linsa, godt brukt, linsedekselet sitter litt løst og detter lett av, ca. 4 år gammelt. men funker bra :)

Skrevet

Jeg har også et kit objektiv liggende, EFS 18-55mm. Så og si ubrukt, har ligget i kamerabaggen og samlet støv i 5år eller no slikt :P Fungerte ypperlig sist jeg prøvde det. (Er vell et halvt år siden omtrent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...