Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva er vel bedre enn valpebilder på en torsdagsmorgen? :) (Bortsett fra valpekos, kanskje?)

Så på de første bildene jeg tok av udyret, og jammen var han søt, så jeg tenkte at disse må deles! Fra august 2011!

DSC_5746.jpg

6 uker gammel! Merkelig å se på dette bildet nå, da vi var på besøk hos oppdretteren og ikke helt hadde bestemt oss for hvilken guttebass vi ville ha :) I ettertid ser vi at det var et bra valg!

DSC_6040.jpg

8 uker og endelig hjemme :)

DSC_6057.jpg

DSC_6048.jpg

DSC_6074.jpg

Trøtt ^^

DSC_6089.jpg

DSC_6115.jpg

DSC_6128.jpg

DSC_6156.jpg

DSC_6174.jpg

  • Like 3
Skrevet

Så hyggelige kommentarer :) Synes det er interessant å se hvor mye fargen endrer seg på de droplete fra de er valper til de blir voksne! Flere bilder, 11 uker gammel:

DSC_6237.jpg

DSC_6301.jpg

DSC_6329.jpg

DSC_6414.jpg

  • Like 2
Skrevet

:heart: Hvor er han fin... Jeg har aldrig hørt om rasen før. Hvad bliver de brugt til?

Dette er en dunker, en av de tre norske støver-rasene :) Brukes hovedsaklig til harejakt, men noen bruker dem også til å jage rev! Lyng er harehund :)

  • Like 1
Skrevet

Aww, så utrolig skjønn! :wub: Dunker er en herlig rase, har sjøl hatt et par av de tidligere. Gratulerer så mye med skjønningen! :D

Takk for det :P Hva brukte du dine til? Hadde vært interessant å høre :)

Skrevet

Takk for det :P Hva brukte du dine til? Hadde vært interessant å høre :)

Harejakt og kos egentlig bare. De prøvde seg litt på agility som hobby, og så var det et must hver vinter at de trakk akebrettet :P

Skrevet

Harejakt og kos egentlig bare. De prøvde seg litt på agility som hobby, og så var det et must hver vinter at de trakk akebrettet :P

Agility høres moro ut! Mulig det ikke er nok driv i Lyng, han er veldig bedagelig anlagt :P Får holde en pinne med pølse på snor foran, så går det kanskje fremover :P

Skrevet

Agility høres moro ut! Mulig det ikke er nok driv i Lyng, han er veldig bedagelig anlagt :P Får holde en pinne med pølse på snor foran, så går det kanskje fremover :P

for å si det sånn, du må nok "slepe" han med deg igjennom en bane ja, det går ikke så fort med disse dunkerne, med mindre det er en hare foran nesa deres :P

Skrevet

for å si det sånn, du må nok "slepe" han med deg igjennom en bane ja, det går ikke så fort med disse dunkerne, med mindre det er en hare foran nesa deres :P

Haha, sant nok! :lol: Men til gjengjeld veldig behagelige hunder!

Skrevet

Haha, sant nok! :lol: Men til gjengjeld veldig behagelige hunder!

ja, hunder du knapt merker man har, må nok definitivt ha en sånn en igjen gitt :)

  • Like 1
Skrevet

Åh så utrolg fin han var! Da jeg var 9 år startet jeg jo passe nabo hunden som var en Finsk Støver. Etter han fikk de Dunker de har sin 3 nå som jeg jevnlig tar med på tur. Herlig rase med veldig bra gemytt;)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...