Gå til innhold
Hundesonen.no

Dunkereier og hennes dunker :)


Dunkereier
 Share

Recommended Posts

Hei hei!

Jeg heter Thea, er 22 år og kommer fra Stavanger! Jeg er snart ferdig med ergoterapistudiet i Trondheim, og flytter til Feiring i Eidsvoll kommune i juni 2013. Så jeg er litt overalt, kan man vel si :P Har tidligere hatt en bruker på Canis, men var ikke spesielt aktiv... Håper å endre på det her!

Jeg har en 1 1/2 år gammel droplete dunker, ved navn Lyng, som jeg eier sammen med kjæresten min. Han er vår første felles hund, men jeg har hatt hund før. Har vokst opp med to pointere som ble brukt til rypejakt, og det var kanskje der jaktinteressen min kom fra! Lyng brukes til harejakt, men er først og fremst vår utrolig snille og koselige familiehund! Det er jo bare harejakt fra september til mars, så resten av året er han kosehund og turkamerat :) Jeg har en ambisjon om å kaaanskje muligens prøve meg på lydighet med ham en gang, hadde vært utrolig moro å reklamere litt for dunkeren og gjøre noe utradisjonelt med rasen. Han har lært seg noen triks og virker som å trives godt med å prøve nye ting. Vi trener bare med positiv forsterkning, "klikkertrener" uten klikker :) Tenker å gå over til klikker når jeg får flyttet til sommeren.

Hund nr. 2 er under planlegging, men er usikker på hvilken rase det blir. Tenker uansett at det blir i løpet av 2014. Jeg har tenkt å ta kurs innen dyreassistert terapi og terapihund, og håper å kunne bruke hunden aktivt i jobben som ergoterapeut. Heller for øyeblikket mot eurasier, så om noen har tanker om rasen som terapihund, hyl ut! Mulig at det blir en dunker til, og at enten den nye eller Lyng får prøve seg som terapihund. Klarer ikke helt å gå bort fra dunkeren, det er en utrolig rase! Synes de norske rasene fortjener å vise seg frem ;)

Dette ble langt! Får dessverre ikke lagt til bilder foreløpig... Men det kommer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen :)

Jeg vurderer veldig å kjøpe meg en av de norske harehundene etterhvert, og dunker er så klart på listen (den rykker faktisk stadig høyere opp på lista), så venter spent på bilder :D

Anbefaler absolutt dunker hvis du vil skaffe langbeint hund for harejakt! Utrolig godt gemytt på alle individene jeg har vært borti, gode poter for norsk føre og ikke minst får de resultat på jakt. Og bonus: utrolig fine hunder utseendemessig, både de droplete og svart/blakke.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Anbefaler absolutt dunker hvis du vil skaffe langbeint hund for harejakt! Utrolig godt gemytt på alle individene jeg har vært borti, gode poter for norsk føre og ikke minst får de resultat på jakt. Og bonus: utrolig fine hunder utseendemessig, både de droplete og svart/blakke.

Jeg har lenge tittet på Haldenstøver, men så fikk jeg hilse på ei trivelig lita dunkertispe her for en stund tilbake, og ble vel litt småforelska ;)

Lyng ser helt nydelig ut :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...