Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde en dommer som trenger opplæring i rasen Siberian Husky. Vingla over hele fjøla, og Freke falt ikke ikke smak. Fikk en fin blå slufse.

Men annet kan man kanskje ikke forvente når man ikke finner ett eneste SH resultat fra dommeren hverken fra N, S, FIN eller DK og vedkommende er svensk?

Men HYGGELIG utstilling var det :)

Moro å se alle hundene, uavhengig av fargen de fikk på slufsa. Og snakke med SH folk fra hele norden (- Island) :)

  • Svar 177
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Malle er nå juniorvinner, og var blandt de 2/17 som fikk ck, og fikk også certet. 10 mnd folkens, 10 mnd!! :-D

Sting norsk vinner! Skal inn i BIR og BIM snart :-) Han heter nå NUCH NordV 10 NV 09-10-12 Haugtuns CRC Sting! :-D

Gratulerer igjen med Sting! Jäger vant juniorklassen med ck og ble dermed Norsk Juniorvinner 2012:D

Posted Images

Skrevet

Leser det samme som Siri, bortsett fra at hvis jeg legger til godvilja, og myser litt, så kanskje det står "noe trang bakfra" på slutten.

Kanskje like greit om det ikke står akkurat det. Hva har det med utstilling å gjøre og hvordan kan dommeren vite noe såntsmiley-ashamed001.gif

  • Like 10
Skrevet
Kanskje like greit om det ikke står akkurat det. Hva har det med utstilling å gjøre og hvordan kan dommeren vite noe såntsmiley-ashamed001.gif

Nå tror jeg Ida må vaske hjernen sin med litt plumbo, altså :lol:

  • Like 1
Skrevet

Min beste venninne vant klasse 1 med 194,5 poeng med sin nye golden og fikk dermed H.P. Pettersen Minnepokal for 2. gang :D Sååå moro!

Amira og jeg vant fikk en stor pokal i finaleringen for beste ungdomsekvipaske (under 25 år) i LP gjennom året :)

  • Like 10
Skrevet

Kanskje like greit om det ikke står akkurat det. Hva har det med utstilling å gjøre og hvordan kan dommeren vite noe såntsmiley-ashamed001.gif

:lol: :lol: :lol:

Ida made my evening..

  • Like 2
Skrevet

:lol: ida!

Lexi klinket virkelig til i dag, med ei gul sløyfe :lol: alt var visst for lite og for lett. Kom ikke som noe overraskelse, så tar det ikke så tungt.

Fikk susset på noen fine shibaer, akitaer (stakkars folk, jeg virket nok litt tussete der jeg ba veldig pent om å få røre på hundene dems), gråhunder og svarthunder, så da ble dagen ganske så bra alikevel :)

  • Like 2
Skrevet

Nå tror jeg Ida må vaske hjernen sin med litt plumbo, altså :lol:

Jeg kan jo så lite om utstilling og sånt, vet du :whistle:

Min beste venninne vant klasse 1 med 194,5 poeng med sin nye golden og fikk dermed H.P. Pettersen Minnepokal for 2. gang :D Sååå moro!

Amira og jeg vant fikk en stor pokal i finaleringen for beste ungdomsekvipaske (under 25 år) i LP gjennom året :)

Var det den lille jaktgoldenbebissen som kom på kurset i fjor høst, mon tro? Forresten: Gratulerer flowers.gif

Skrevet

Tesh ble nr3 i klassen med Exc og strålende kritikk :) veldig streng dommer som gav MYE gult så veldig fornøyd altså :D

Vi hadde også oppdrettergruppe med to blå og to gule grander:) det var gøy :D

  • Like 4
Skrevet

Hjemme og halveis pakket ut :D

Kjørte en smule omvei hjem, så ble nå sent.

Men Santos gjorde som jeg hadde gitt beskjed om, fikk Exl, vant juniorklassen og er dermed Norsk Juniorvinner 2012 :bananas: :bananas:

Han dro den litt lenger og dro jaggu med seg CK også. :D

Dommeren var himla gavmild med de rød og ckne til hannhundene så vi slepte oss inn 13 av 17 hannhunder inn i beste hannhund, og der kom vi nå til kort bak alle nucher og sucher :P Så ingen plassering. Men kem bryr seg han er Norsk juniorvinner :jump:

  • Like 9
Skrevet

Det er alltid så stas å komme hjem og lese resultat-tråd, alltid masse fine resultater! Gratulerer til alle fornøyde :)

Min Nemi ble BIM av 5 amstaffer (akkurat det jeg ville ha hehe) og heter nå: INT NORD DK UCH NS VCH SV-06 NORDV-10 NV-04-05-06-07-08-09-11-12 NVV-11-12 Sleepy Hollow :)

Ikke gærnt av en 11år gammal campinghund :wub:

BILDE KREVES! :) Gratulerer!

Stemmer nok det, ja!

Hvilken hund er dette? Jaktgoldenen :)

Skrevet

Min samboers Cichla's Karras ble nettopp Norsk Juniorvinner! :D Fiine gutten vår!

Loke: Du er ikke tilfeldigvis rundt belgerringen nå?

  • Like 6
Skrevet

Min samboers Cichla's Karras ble nettopp Norsk Juniorvinner! :D/> Fiine gutten vår!

Loke: Du er ikke tilfeldigvis rundt belgerringen nå?

Nei , er i sofaen hjemme.. Desverre. Grattis!

Skrevet

Da har snuppa mi vært på sin første utstilling.:)

Hun ble stillt av eier, jeg er forvært. Var ikke med dessverre, jeg er hjemme med øreverk :(

Resultatet ble en blå sløyfe. Hun trakk seg litt for dommeren. Hun har øvd en del med å stå på bord, men det er nesten bare

jeg som har gjort det.

Hun er ikke vant med store forsamlinger.

Er det et greit resultat for første utstilling?

Skrevet

Nå er det en del resultater som er forbeholdt oss som har en million sonenvenner der ;)

EDIT: Herregudsmiley-ashamed003.gif Det skulle stått: Har en million sonenvenner på Facebook!! Tenk at jeg av alle kunne skrive et innlegg totalt uten mening. Bombesmiley-laughing001.gif

  • Like 1
Skrevet

Vi er hjemme fra D4A, og har lovet Leah at hun skal slippe å bade og føne den neste uka *ler* Stakkars, hun ble badet og fønet på tirsdag, badet og fønet igjen i går formiddag, og så badet og fønet igjen i går ettermiddag. Hun har stått veldig mange timer på bord det siste døgnet, og hun var veldig lei av alt pelsstellet (hun er søt da, hun overser oss når hun blir lei :lol: ).

Vi er fornøyd med resultatet også, nr 2 i juniorklasse uten CK, men med veldig fin kritikk:

Utmerket proposjoner på velbygget tispe. Langt velmeislet neseparti. Velansatte ører. Mørke øyne. Komplett bitt. Sterk rygg, bra hals. Flate poter forab. Fin klipping. Normalt vinklet bakstell(?). Dyp svart pels. Strammere klipping. Rør seg noen ganger og får til på utmerket vis. Rør seg fjærende lett. Trivelig temperament.

Dommeren kom til datterbarnet etter at han hadde dømt klassen ferdig, og sa at han syns hun var ei fin tispe, men hun trengte å lære seg å løpe ordentlig i ringen. Leah var nemlig veldig opptatt av alle de andre i ringen, så hun lå mer eller mindre flatt langs gulvet for å komme seg frem - derav "rør seg noen ganger og får til på utmerket vis". Jeg syns egentlig det er imponerende at han fikk med seg at hun noen ganger klarte å løpe på utmerket vis :lol:

Skrevet

Var den til meg?

Nei, vet ikke, jeg. Jeg vet hvordan det gikk med dere, men jeg mente ikke å være sur, liksom :)

Edit: Eh, dobbeltnei, du la det da ut her. Skjønner ikke spørsmålet.

Skrevet

Nei, vet ikke, jeg. Jeg vet hvordan det gikk med dere, men jeg mente ikke å være sur, liksom :)

Edit: Eh, dobbeltnei, du la det da ut her. Skjønner ikke spørsmålet.

Jeg skjønte ikke hva du mente i det hele tatt jeg, Ida, kan du utype? :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...