Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hm, om jeg forstår dette riktig; Fam er en sosial hund som gjerne vil bort og hilse på alle, og eieren slipper henne løs for å "lufte seg selv" i et greit bebodd nabolag. Høres ut som en av disse som bidrar greit til strenge lover for hundeeiere.

Skrevet

Det er jo asker-bærum settere vi snakker om folkens. De har jo egne regler, trenger ikke å følge lovene som vi andre dødelige må :D

Signerer denne, det er ikke første gangen jeg har hørt om en bærumshamster som tar kollektiv altså!

Og skal love deg det ødelegger ekstremt for dem som faktisk tar ansvar for settere sine og overholder båndtvang samt vanlige regler. Selv tar jeg alltid sånne hunder inn, ringer NAF får dem til å hente hund. I min naive verden håper jeg at eierene lærer av å betale rundt 1000kr for å hente ut hunden sin.

Skrevet

Den saken irriterer meg grenseløst. Og like mye irriterer glad-kristen-elsker-livet-og-vil-bare-lese-solskinnshistorier-i-avisen-folkene som kommenterer. Blæh.

  • Like 2
Guest Kåre Lise
Skrevet

Den saken irriterer meg grenseløst. Og like mye irriterer glad-kristen-elsker-livet-og-vil-bare-lese-solskinnshistorier-i-avisen-folkene som kommenterer. Blæh.

:lol:

kommentarfelt er generelt en uting har jeg funnet ut av hensyn til min egen velferd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...