Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Fiks, er ikke det et maskulint navn? Politimester Fiks...

Dolly? Hetti, Letti, Netti, Minni, Klara... Hmmm, er det flere kvinnelige karakterer i Donald :P

Den første setningen der var ordrett det murermannen sa.. :lol:

Fiks minnet meg forøvrig plutselig på Fix Mette Marit, en ponni.

Herregud, så ulett dette skulle være, da..

  • Like 1
  • Svar 196
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg duppa av på sofaen og drømte at denne hunden fikk navnet Blå Kanin. Det er hundenavnet sitt det tenker jeg.

Siden hun er fra Vigra: *tam tam* Viagra! Og gratulerer forøvrig!

Her kommer bilder av damen!

Posted Images

Skrevet

Jeg liker korte og enkle navn, også liker jeg menneskenavn da! :P

Navn jeg sitter på til neste hund er Lilly, Tuva, Sophie, Emilie, Lotte, Bri, Vri +++

Skrevet
Kan hun ikke hete Mette-Marit da? :lol:

Den dagen jeg er eier av en hund med navn Mette-Marit, da skal jeg legge opp alt dyrehold, og begynne med pensjonistbusskjøring eller noe i steden. Virkelig. Mette-Marit?! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Den dagen jeg er eier av en hund med navn Mette-Marit, da skal jeg legge opp alt dyrehold, og begynne med pensjonistbusskjøring eller noe i steden. Virkelig. Mette-Marit?! :lol:

Ha ha. Nei. Det var veldig ironisk. :P

Men jeg liker Gaia forresten. Synes hun kan hete det. :aww:

Skrevet
Jeg fikk hang-up på Gulda jeg nå da. Det er det ikke mange (om noen) hunder som heter tror jeg.

Gulda minner mer om en massiv, hårete, brautende kvinne i starten på 50 åra, med talefeil og underbitt. I'm serious, det navnet skremmer meg!

Skrevet

Gulda minner mer om en massiv, hårete, brautende kvinne i starten på 50 åra, med talefeil og underbitt. I'm serious, det navnet skremmer meg!

Har du lest Onkel Skrues eventyr i Klondyke? Gulda er jo ei snelle:)

Nei. Da må det bli Sol. Jepp.

Skrevet

Ha ha. Nei. Det var veldig ironisk. :P

Men jeg liker Gaia forresten. Synes hun kan hete det. :aww:

Hvor kommer det fra? Jeg likte det, nemlig!

Har du lest Onkel Skrues eventyr i Klondyke? Gulda er jo ei snelle:)

Nei. Da må det bli Sol. Jepp.

Sol minner meg om Sanasol, som alltid gjorde meg småkvalm da jeg var liten, og den helsekostfanatikeren av en bestemor jeg har trodde jeg kom til å få skrumplever eller noe i den dur hvis jeg ikke tok den skjeen med gul gugge. :lol:

Men hallo. Blomst! Tenk så koselig da!

Edit: ja, Gulda er en babe altså, skrues store kjærlighet!

Blomst...?

Det ser jo ut til å bli rene hotell cæsar dette!

"Sol, Måne, Storm, Juni, Juli(e), (Jens) August, får vite om deres hemmelige lillesøster, søster Blomst!"

Skrevet

:lol:

ååå du ødelegger jo alle navn, du er så vaaaaaaanskelig!

Tulla da.

Oh! Minner meg på det aller første diktet jeg lærte meg, da jeg gikk i barnehagen. Vil dere høre? ja!

"Ved du hvad du skulle, du sku' gifte dig med tulle, grave lit i hullet"

(jeg trodde det var snakk om en mus og et hull i en vegg eller noe, kunne ikke skjønne hvorfor mamma og pappa ikke syntes det var noe fint.)

  • Like 2
Skrevet

Hvor kommer det fra? Jeg likte det, nemlig!

Sol minner meg om Sanasol, som alltid gjorde meg småkvalm da jeg var liten, og den helsekostfanatikeren av en bestemor jeg har trodde jeg kom til å få skrumplever eller noe i den dur hvis jeg ikke tok den skjeen med gul gugge. :lol:

Blomst...?

Det ser jo ut til å bli rene hotell cæsar dette!

"Sol, Måne, Storm, Juni, Juli(e), (Jens) August, får vite om deres hemmelige lillesøster, søster Blomst!"

Gaia går ikke- hun har en matmor som bruker både Sonen og Canis :)

Red: Nei, jeg stemmer for Frøken :aww: God natt!

Skrevet

Kanskje jeg bare skal kalle henne Noname?

Som den hesten fra Stallgjengen? :lol:

Jeg synes hun skal hete Marit. Etter Marit Bjørgen. Det vurderte jeg veldig sterkt på Klima!

  • Like 2
Skrevet

Som den hesten fra Stallgjengen? :lol:

Jeg synes hun skal hete Marit. Etter Marit Bjørgen. Det vurderte jeg veldig sterkt på Klima!

Sa hun som ikke ville kalle hunden sin for Skrutt for min del. :getlost:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...