Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag fikk jeg og Blondie treffe flokken til Emilie :ahappy: Vi drog til Bergens fantastiske hundepark :lol: Neida, nå skal vi ikke klage, vi har ihvertfall en hundepark! Her kommer noen få bilder jeg ble fornøyd med :)

Jeg og Blondie venter på turfølget vårt.

8172446436_614a3d5d3a_z.jpg

Store Cujo ankommer i en liten sekk. At det er mulig å få plass til han oppi der!

8172418261_d2b6524bb3_z.jpg

Leke med pinne!

8172418163_52ebc597b4_z.jpg

Venus

8172445868_de3d7a3062_z.jpg

Et stykk gjørmete valp :lol:

8172417829_c2c33e0c9e_z.jpg

Lekekompisen til Cujo. Det var utrolig morsomt å se de to leke sammen :lol:

8172440067_a438f74b11_z.jpg

Blondie søker ny eier da hun mener jeg mishandler henne ved å ta henne med på å møte slike store hunder, derav ørestillingen. I tillegg så har hun måtte kjæftet så mye på Cujo at hun sikler.. Jeg er en forferdelig hundeeier!

8172418409_9c01c0dd20_z.jpg

8172417701_3e6d75f905_z.jpg

Flokken til Emilie

8172417527_90a6b0aa7e_z.jpg

  • Like 9
Skrevet

De er jo ikke så ulike da :P :

Best-in-Show-Cujo-002.jpg

:lol: Da jeg satt og så på bildene i hovedinnlegget googlet jeg Cujo for å legge inn bilde av han, som en kontrast: liten søt valp og store skumle Cujo. Og det bildet der var det jeg tenkte legge ut. De ligner litt da, men han får lære seg sikle av Blondie da :P

Herlige bilder :)

  • Like 1
Skrevet

Takk for fine ord om bildene :)

Vi var i en ved Tveitevannet ved Sletten. Njaaa.. Det var veldig gjørmete, men det kan man vel ikke forhindre. Hele parken var lagt i en oppoverbake/skråning, det var masse trestubber etter avhogde trær der, ingen bosspann til bæsjeposer, ingen skilt om at dette var en hundepark, litt liten plass.

  • Like 1
Skrevet

Ja, enig! Litt upraktisk med så mye gjørme i helning, og ikke noe søppeldunk. Tror ikke jeg kommer til å henge så mye der for å si det sånn.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...