Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg og mannen har julaften hjemme hos oss og alle som vil komme er velkomne. Det er koselig og det hender vi er en underlig brokete forsamling. Jul er varme, hjerterom og alt for mye mat allikevel ;)

  • Svar 107
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

*hyperventilerer* STAKKARS DEG! Hvordan har du klart å få jul i det hele tatt, uten den?

Det betyr at jeg kan få pinnekjøtt snart, sant? Sant? Sant?

Vi har ikke helt bestemt oss for hvor vi skal være enda, men enten blir det hos pappa eller så blir det her hjemme med Mia og svigermor. Pinnekjøtt blir det ihvertfall uansett hvor vi er Julepynt

Skrevet

Jeg feirer alltid hos foreldrene mine. Jeg vil gjøre det så lenge de lever, for det blir jo alltids nok av tid til å lage seg egne tradisjoner i fremtiden. For meg er jul familietid, og jeg elsker å være sammen med familien min. Søsteren min har egen jul siden hun bor i sørnorge, samt har fått barn. Litt kjipt sånn sett, at ikke alle er samlet. Men min samboer har begynt å feire sammen med oss nå, og det er koselig. Før har han pleid å feire hos sin familie, men pga skilsmisse har han mistet endel av julegleden, desverre.

Vi har pinnekjøtt på julaften og ribbe 1 juledag. Gleder meg til julegaver! :D Er litt barnslig sånn sett (som sikkert mange er ;) )

Og så skal jeg ikke jobbe på julaften! yeey, er vel 2 år siden sist. Skal bli godt å slippe å stresse den dagen. Kanskje jeg får sett askepottfilmen? Har ikke sett den før, så det er vel på tide.

Skrevet

Kanskje jeg får sett askepottfilmen? Har ikke sett den før, så det er vel på tide.

*hyperventilerer*

STAKKARS DEG! Hvordan har du klart å få jul i det hele tatt, uten den?

  • Like 6
Skrevet

Åååh, gleder meg så utrolig mye til alt koselig på TV som kommer til julen! Disney og alt som jeg voksne opp med i barndommen. Sparer også enkelte filmer som det kun er "lov" til å se i julen. :)

Og så gleder jeg meg alltid veldig til ribbe og bestemors hjemmelagde medisterkaker, kun lov til å spise på julaften!

TV-kosen samt maten er absolutt det jeg ser mest frem til, og koselig med feiring hos mine besteforeldre med mer familie, og besøke kirkegården før middagen for å tenne lys. Koselig å se hvor mye det lyser opp i kirkegården en julaften-ettermiddag i mørket og at nesten hver eneste grav har et lys, og at de døde også fortjener en tanke på en slik dag.

Har ikke peiling på hva jeg ønsker meg til jul, men ribbe og familien (samt samboer+hund selvsagt) holder egentlig for meg. :D

Skrevet

Jeg elsker jula jeg.

Og i år blir det jo faktisk en del juleferie for hele familien i og med at julaften er på en mandag.

Jula i år blir dog den siste tradisjonelle jula for oss der alt er som det har vært hvert år siden jeg og gubben ble sammen i 1988.

For i og med at vår datter og samboer får en liten en i mars, så må vi jo dele de med hans familie også.

Men i år skal vi kose oss med overnatting på lille julaften, og julestrømper til de begge to.

Neste år henger det nok en ekstra strømpe på peishylla, til en liten gutt vi gleder oss til skal komme. :D

Min søster som bor sørpå kommer med 2 av sine 3 barn, så da blir det liksom enda mer jul.

Litt trasig at minstejenta skal være hos pappan sin denne jula, men sånn er det med skile foreldre.

Og så kommer jo min andre søster med hennes 3 barn.

Gleder meg!

I morra åpner Jekta storsenter dørene med massevis av nye butikker, så da starter vi julehandelen.

Må innrømmme at jullelista mi på Spotify har kommet ffram denne uka.

Skrevet

Nesten riktig, krafta skal være den som bare magisk oppstår når kjøttrullen ligger i saltlaken sin.

Det er såå godt, og vi spiser også det på lillejulaften, når alt er klart.

Joda, helt enig. Tenkte bare jeg skulle forenkle litt. :P

Ellers er jeg også en av dem som ikke har noe forhold til sånn tv- jul. Har fått med meg at det går noe disneygreier og sånn askepottfilm, men jeg har så mye annet jeg heller vil gjøre på julaften. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...