Gå til innhold
Hundesonen.no

Running Spot's Absolute kull


ceccy
 Share

Recommended Posts

  • Svar 499
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi vært på ul og den viste *trommevirvel* Det blir valper i desember!! :-D

For en natt det har vært! De tre første valpene kom mellom 19.30 og 20. Så var det et opphold til 20.50. Disse valpene kom lekende lett og vi trengte bare sitte og observere. Så gikk det 1 time og 30

Dagens glade! Fate har lagt på seg 12 gram siden i morges!

I går var jeg så heldig å få besøke 101 dalmatinere :ahappy:

Det første som møtte meg etter Riskebomsen og mamma Era var lille Gentle. Jeg satt på huk og han prøvde å klatre seg opp i fanget mitt, søteste fanghunden :wub: Den søteste i min mening utseende messig er Kick :wub: Det er noe med alle de prikkene som gjør henne litt ekstra bedårende. Alle var sosiale og gode valper :ahappy:

Kameraet var også med på besøket, så her er litt bilder.

Jeg er ikke hundreprosent sikker på navn. Ceccy får rette på meg, men jeg tror dette er Fate :)

8398187171_0e8fe197f7_z.jpg

Kick fikk en hale i trynet, og bestemte seg etterpå for å bite den!

8399272646_492d99319b_z.jpg

Ikke sikker på hvem denne søtassen er. Kanskje Amazing?

8398187125_92c3672e38_z.jpg

Fate og Gentle

8398187071_0e3b0f8a25_z.jpg

Hurry har kosestund med matmor :wub:

8399272542_ce3b66a653_z.jpg

Melkebaren er åpen!

8399272492_7a2a4c597b_z.jpg

Sunshine var for opptatt med å kose meg med til å innse at det var mattid. Så hun måtte få litt kvalitetstid med melkebaren i egen stil.

8399272462_6943129655_z.jpg

Søteste Kick :wub:

8398186893_4dcf93e0ba_z.jpg

Lille Wow :wub:

8399272288_af7f453032_z.jpg

Riskebomsen leker med valpisene

8398186749_463c356568_z.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan være det står, men da har jeg gått glipp av. :P

Har du funnet hjem til alle? :D

Og hvordan går det med hun du trodde var døv?

Har ikke funnet hjem til alle nei :) 2 hanner og 2 tisper igjen :)

Fabulous ble avlivet pga at hun var totalt døv, så da fulgte jeg retningslinjene for avl i klubben og lot henne få komme til hundehimmelen!

142-2_zps37202531.jpg

100-3_zps23d96e11.jpg

070-4_zps039c761c.jpg

069-2_zpsb1d16ece.jpg

054-5_zps7bf400b1.jpg

045-1_zpsdad49c77.jpg

036-4_zps212a8558.jpg

037-3_zps9bfbe25c.jpg

032_zpsbcd22254.jpg

015-9_zps9e4b1719.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det må man jo nesten da. Trist hvertfall. :(

Så skjønne :D

Også så mye større enn mine selv om de er ca like gamle, hehe. :D

Har igjen 1 hannhund nå, så er jeg i mål. :)

Så satse på han blir solgt innen levering om 2uker.

De er vel ca 3 kg nå kan jeg tenke meg ... Vekten min vil ikke vise hva de veier lengre :P

Da har jeg bestemt meg for hvem som blir værende her hos oss og det blir lille Adorable <3 Hun skal hete Vims til daglig :)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så søte, små! :ahappy: Fine bilder!

Takk, takk :)

Ja, de er herlige! Merker godt de begynner å bli mer og mer aktive for hver dag som går nå!

I dag har de vært skikkelig ute for første gang. De har hatt muligheten tidligere, men det har vært så kaldt at de har stoppet i døren og løpt inn igjen og lagt seg forran peisen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...