Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dagens:

Halvtin en hvitløksbaguett. Skjær opp en røkt kjøttpølse i skiver. Stikk skivene ned i sprekkene på baguetten. Stek i ovnen. Vips så har du gidder ikke lage middag middag :)

  • Like 4
  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dagens: Halvtin en hvitløksbaguett. Skjær opp en røkt kjøttpølse i skiver. Stikk skivene ned i sprekkene på baguetten. Stek i ovnen. Vips så har du gidder ikke lage middag middag

Nudler - tilsett vann og krydder, vent, spis. Ferdigpizza - sett i ovnen, vent, spis Fjordland - sett i mikro, vent, spis

Se strengt på gubben: "det er din tur i dag" :bug: (<-morskt ansikt). Sette seg ned -> vente -> ferdig

Skrevet

I dag gadd ikke jeg heller å kokkelere. Satte ferdig fiskegrateng i ovnen og spiste noen kokte gulerøtter til, bare for å føle det ble litt sunt. :P

Når samboer er syk har han gjerne lyst på bare kokt makaroni med hønsebuljong, og da har jeg noen ganger bare lagd meg en veldig enkel salat av pennepata, ruccola, rødløk og fetaost. Eneste "jobben" der er å koke pastaen og kutte litt av en rødløk, allikevel veldig godt, synes jeg.

Skrevet

Dette er tråden for meg ca 5 av dagene i uka :lol: I dag ble det faktisk middag hos farmor, men nå venter fjordland-risengrynsgrøt på meg i mikroen :D

Skrevet

Rema 1000 har noen nye sånne kinamatbokser, i frysedisken, som koster 25 kr stykke, og som man varmer i mikroen i syv minutter. Funker fint for late studenter. :P

Skrevet

Se strengt på gubben: "det er din tur i dag" :bug: (<-morskt ansikt). Sette seg ned -> vente -> ferdig :rofl:

Den funker så fint! Godt dressert mannebein. :rofl:

Skrevet

Kjøpe en pakke rakfisk, koke poteter, og spise med lefse, rømme og løk...

Hvor får man kjøpt rakfisk egentlig? Jeg elsker det, men spiser bare hos onkel, fordi han lager det selv.

Det er jo så himmelsk! Men vi har flattbrød og ikke lefse til :P

Skrevet

Ikke bare er det middag, men festmiddag.

*Rister undrende på hodet* :D

Jupp:) Men så er det så lettvindt som det kan bli... Orket ikke tanken på å lage mat nå på lørdag, så da ble det "fastfood" - rakfisk;-)

Ane: Wangenstein' s rakfisk får du på de fleste dagligvarer. Skal man ha noe mer spennende (fra de andre gårdene, og lagrede varianter) må man nok på spesialbutikker, evt bestille.... Eller - du bor kanskje på vestlandet, du? Prøvde å få tak i rakfisk i Bergen en gang, og det var håpløst. Der må nok slikt bestilles??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...