Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så da har jeg gjort det igjen...bestillt en sele på nettet som ikke passer bikkja, denne gangen den nye Huttra selen i størrelse 55, de kan jo ikke reguleres rundt halsen, og min hund er lang og smal. jaja...

Derfor lurer jeg:...er det noen som har tips til en kvalitets sele med disse kriteriene:

Må kunne innstilles rundt nakke og buk

Må ikke være for mye stoff (puppia) sånn at den tørker fort.

Refleks er et pluss

God kvalitet

Det er et pluss hvis den er litt fin også.

:fear:

Skrevet

Bobby (importeres av Trine hundeartikler) har upolstrede seler med innsydd refleks som kan justeres i alle retninger, altså 3 ulike steder. De er veldig enkle og greie og passer de fleste hunder. Er step-in-seler. Finnes i mange farger og strl XS-L :)

Har en slik selv, ser sånn her ut:

503a8edf.jpg

Skrevet
Skrevet

Takk for svar, jeg har lest igjennom de andre trådene uten å bli noe særlig klokere.... de leter etter andre ting enn meg :P

Jeg vil forresten ikke ha brystsele eller Y sele...de passer bare ikke til kroppen hennes.

Den Haqihana selen ser perfekt ut i grunn, det er en sånn sele jeg leter etter...men vakker er den ikke :P og ikke har den refleks :P nei nå er jeg sær her... :P men jeg skal absolutt ha den i bakhodet.

Skrevet

Takk for svar, jeg har lest igjennom de andre trådene uten å bli noe særlig klokere.... de leter etter andre ting enn meg :P

Jeg vil forresten ikke ha brystsele eller Y sele...de passer bare ikke til kroppen hennes.

Den Haqihana selen ser perfekt ut i grunn, det er en sånn sele jeg leter etter...men vakker er den ikke :P og ikke har den refleks :P nei nå er jeg sær her... :P men jeg skal absolutt ha den i bakhodet.

H-selene til Rogz, Bobby og enkelte andre er akkurat likt bygd opp som Haqihana sin. Den eneste forskjellen er at noen av de har refleks, og Haqihana sin er vanskeligere å få tak i. :P Haqihana har forresten spenne på hver side av ryggen, men det har ikke noe å si for hunden sin del eller passformen til selen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...