Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kua sin dress fra i fjor er hakket for liten, og derfor selger jeg den!

Den holdt henne god og varm, også er den vanntett.

Det er denne modellen

8013673yle.jpg

(ikke mitt bilde)

Den er pent brukt! :)

Skrevet

Hvor mye veier kua, og hva skal du ha for den? :) (ikke kua altså, men dressen! hoho)

Trooor den er i største laget for mini, hun burde nok hatt 27-28 cm.

Skrevet

Kua veier 4,7 ish!

Mål da vel? :) Jeg har ikke målene i hodet men de ligger på nett.

Nei vet ikke jeg, er 450 inkl frakt fair? Den koster fortsatt en del på det store nettet!

Skrevet

Da blir den nok for stor til mini.. Hun er 2,4 kg og er 27 cm i ryggen. Æsj.. I hurtta vinterdekken har hun 24 og no, og den er bittelitt for liten, men ikke mye.

Og dressen går videre!

Skrevet

Kan jeg spørre hva dere synes om dressen? Leser at noen synes den virker stiv for hunden til å bevege seg i, og det kan vi jo ikke ha noe av :aww:

Jeg synes den er litt stiv. Pleier å ha en fleecedress under også når det er bikkjekaldt. Hadde ikke klart meg uten den, gull verdt! Hun blir litt michelinhund, men jeg tror ikke hun ville ha vært foruten :) Vi kan gå tur i tyve minus uten at hun fryser bare hun har på sokker i tillegg.

Skrevet

Jeg synes den er litt stiv. Pleier å ha en fleecedress under også når det er bikkjekaldt. Hadde ikke klart meg uten den, gull verdt! Hun blir litt michelinhund, men jeg tror ikke hun ville ha vært foruten :) Vi kan gå tur i tyve minus uten at hun fryser bare hun har på sokker i tillegg.

Har du fleecedress under fleecedressen?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...