Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Etter å ha snoket her inne en liten stund skjønner jeg jo at det bare er rett og rimelig å introdusere meg selv :icon_redface:

Jeg er en jente på 22 som studerer og bor i Oslo. Har ikke hund for øyeblikket, men krysser fingre og tær på at det blir en liten en til sommeren :D

Titter innom av og til for å lese og lære litt, og håper på å kunne delta i litt her inne i fremtiden (har nok noen lure tips og triks på lager, som pr i dag ikke dreier seg så mye om hund)

Så: Hallo alle på sonen! Gleder meg til å ta del i det gode selskap :wave:

  • Like 1
Skrevet

Velkommen :-D

Takk!

Velkommen hit! Hvilken rase kikker du på? :)

Tusen takk! Har kikket på mini bull terrier i ca ett år nå, og har forelsket meg helt i den. Men syns det er litt vanskelig å finne/velge oppdretter da helse og gemytt er viktig for meg. Men jeg tar gjerne imot tips fra erfarne hundeeiere! :)

Skrevet

Velkommen :)

Hvis du lager tråd i "Rasevalg" så kanskje noen kan tipse deg om oppdrettere eller hunder du kan møte.

Takk! Ja, det skal jeg gjøre :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...