Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av handler"team" i oppdretter/avls klasse


Recommended Posts

Skrevet

ER det noen som vil dele bilder handler"team" i oppdrett eller avls klasse?

Trenger tips. inspirasjone og ideer :)

Klær, oppstilling, annet - hva tenker du på for inspirasjon?

Skrevet

Da kan jeg kjøre på først jeg :D

IMG_0906-Kopier.jpg

Foto: M. Wiik

A personal favourite:

Almanza1.jpg

Kennel Almanza på WDS Sverige 2008, foto odhraduveveri

lillestr%C3%B8m2.jpg

Første året kjørte vi den buksa nummer 3 har på seg med svart oventil.

Året bildet er fra var jeans og jakkene standard (forøvrig grusomme jakker! :lol: )

EDIT; bilde med buksa og svart:

storeringen.jpg

  • Like 1
Skrevet

TT gruppene er som regel meget stilige, Synnøve :D

Jeg er enig, bortsett fra at jeg ser ut som jeg er funksjonshemmet på alle bildene/ødelegger og gjør så ting ser uryddige ut :lol:

  • Like 2
Skrevet

Jeg er enig, bortsett fra at jeg ser ut som jeg er funksjonshemmet på alle bildene/ødelegger og gjør så ting ser uryddige ut :lol:

Du har ikke sett det ene bildet vi fikk i hundesport skjønner jeg :lol:

ALLE hundene står, bortsett fra min - den sitter. Alle er middels glad, bortsett fra meg - jeg ser ****** fornøyd ut. FLOTT!! :D:P

Skrevet

BARE for å ha sagt det, den røde og lys blå oppdrgr var det tilfeldig at vi var så like :lol: Elisabeth var over the moon når hun innså at jeg hadde rødt jeg også. (Jeg er nemlig litt sær og sier at skal min hund være med, skal jeg stille han selv :aww: )

Skrevet

tror ikke jeg skal legge ut bilde fra oppdretterklassene vi har vært med på. Turklær/shorts/olabukse/kjole- om en annen. Heldigvis så de på hundene og ikke eierene :D Men spesielt stilig? nei

Guest Belgerpia
Skrevet

tror ikke jeg skal legge ut bilde fra oppdretterklassene vi har vært med på. Turklær/shorts/olabukse/kjole- om en annen. Heldigvis så de på hundene og ikke eierene :D Men spesielt stilig? nei

Omtrent der jeg har vært også når man har stilt i gruppe - ikke spesielt gjennomtenkt på noen som helst måte. Men jeg tenker at det er bikkjene som skal være homogene jeg og ikke folka.

Skrevet

Det er så stilig når alle matcher!

Når jeg har vært med å stilt har det sett langt ifra så stilig ut, på spesialen i Sverige hadde jeg på en rødstripa topp med joggebukse som var bretta som en shorts :icon_redface: Til mitt forsvar trodde jeg at jeg var ferdig for dagen, så jeg hadde sovi en time og tatt på meg noe komfortabelt noe :lol:

Skrevet

tror ikke jeg skal legge ut bilde fra oppdretterklassene vi har vært med på. Turklær/shorts/olabukse/kjole- om en annen. Heldigvis så de på hundene og ikke eierene :D Men spesielt stilig? nei

Og man skal jo se på hundene, så klart!

Jeg blir så oppriktig lei meg når det kommer sjeldne raser i oppdrettergruppesammenheng, så ser de ut som en jungel av ulike farger og klær, ingen synkronisert oppstilling eller løping overhodet, og det hele blir et stort kaos.

Det er så synd, for da legger flesteparten merke til det fremfor at det er fire flotte individer av en rase der det er vanskelig å raske sammen til en oppdrettergruppe.

Men vi går ikke alltid kledd like likt altså ;) Samme gruppen som på bildet ovenfor:

nrk1.jpg

  • Like 1
Guest Dratini
Skrevet

Vi kler oss ikke likt, men enkelte ganger noenlunde likt :angel:

oppdretter2.jpg

Fra spesialen i 2008, ble BIS oppdretter.

Fra NKK Trondheim 2010:

2010_0703_nkk_oppdretter.jpg

Siden vi var i storringen, med "unormal rase", sto uryddig og ikke likt kledd, så var den nok derfor dommeren ikke gadd å se på hundene engang... :ermm:

Edit: rettet årstall på det nederste bildet

Skrevet

Sånn her så det ut da jeg leda oppdrettergruppa til shiba-oppdretteren Negi-inu på rasespesialen i 2011:

260392_10150202601161372_4369674_n.jpg

Vi ække så fine på det, alltid! :lol: Hører med til historien at vi blei BIR oppdretter, foran dem som har holdt på siden rasens begynnelse i Norge.

  • Like 3
Skrevet

Vi kler oss ikke likt, men enkelte ganger noenlunde likt :angel:

oppdretter2.jpg

Fra spesialen i 2008, ble BIS oppdretter.

Fra NKK Trondheim 2009:

2010_0703_nkk_oppdretter.jpg

Siden vi var i storringen, med "unormal rase", sto uryddig og ikke likt kledd, så var den nok derfor dommeren ikke gadd å se på hundene engang... :ermm:

Dette går under meget ryddig oppstilling i forhold til mye av det jeg refererer til!! ;)

Og jeg syntes forøvrig dere var kledd veldig greit for en gruppe på det øverste bildet! :)

Guest Dratini
Skrevet

Dette går under meget ryddig oppstilling i forhold til mye av det jeg refererer til! ;)

Og jeg syntes forøvrig dere var kledd veldig greit for en gruppe på det øverste bildet! :)

Må vel nevne at ingen av oss hadde planlagt å ha like klær, hverken på det øverste eller den nederste bildet. På det nederste bildet måtte Sture steppe inn og handle Stacy da kona var nyoperert (jeg stilte henne i åpen klasse, hun ble til slutt 2BTK med championat og res.cacib bak Zuma som jeg står med og fôrtispa som 3BTK (den sorte) mens Fannhvit og Fenris fikk Cacib og bim) ;) Zuma ble i tillegg plassert i gruppa den dagen ;)

Edit: prøvde å finne bildet fra NKK i Bø i 2004, men NKK har visst ikke linket opp mer enn til utstillingene i 2010 :( Da skulle dere ha sett en utrolig avls-gruppe (som t.o.m. ble bis)...

Skrevet

Her er min oppdrettergruppe, ikke så stilige vi menneskene kanskje- men heldigvis var det hundene som var viktigst (BIS oppdrettergruppe på rasespesialen i Sverige, 5 grupper deltok)..

Planen er at også vi 2beinte skal være representable neste gang ;)

2011-07-2.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...