Gå til innhold
Hundesonen.no

O-navn


Guest Jonna

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes litt synd på dere, siden det beste O-navnet allerede er brukt opp. Ops.. Plis a, kall henne Olje. Så kan Gneis, Geo, Klima og Olje danne klubb.

Stakkars Jeanette! Jeg ville ha kallt henne for Asha siden Asha i ice-kullet ikke beholdt navnet sitt (og Asha er bare en kjempekul karakter..) men på en måte er Asha litt brukt opp og så måtte gub

OMG står jo for oh my god, enkelt og greit. Jeg tenkte på Oshikuru når jeg så tråden Flere som har sett den episoden av 2 1/2 men? Oh-oh-oh-oh-Oshikuru - the Demon saaaamurai

Skrevet

:lol: Det får Tonje røpe selv. Det er helt hennes valg faktisk *kjenner det gjør vondt i kontrollfreaken* :lol:

:lol: Stakkars Jeanette!

Jeg ville ha kallt henne for Asha siden Asha i ice-kullet ikke beholdt navnet sitt (og Asha er bare en kjempekul karakter..) men på en måte er Asha litt brukt opp og så måtte gubben ha litt å si også (han er SVÆRT engasjert, veldig uvant for meg..) og Strider skulle egentlig vært en Sookie Stackhouse, og gubben synes fremdeles Sookie er et kjempefint navn (uten å ha den fjerneste ide om True Blood..) så den skal hete Sookie (Stackhouse)! Sookie og Strider klinger ganske fint synes jeg..

  • Like 8
Skrevet

*æsj* oppdretter gikk ikke helt med på den. Teit oppdretter *host* :angel:

"Our theme of names to this litter suppose to be geographical"

Så noen flere ideer?

Skrevet

Oriental

Orinoco River

Oasis

Occlusion

Oolith - a calcareous sphere, approximately 1 mm in diameter, formed by precipitation of concentric layers of calcium carbonate around a nucleus such as a grain of sand or shell fragment as it is rolled around by wave action in warm, shallow, tropical seas. (det blir litt kult etter å ha sagt det høyt noen ganger og to hunder sitte rog ser dumt på deg)

Skrevet

Oolitter er fine! Oolitter er årsaken til mange av disse vanvittige tropiske strendene :) Vi kan også finne spor etter oolitter i Oslofeltet.

beach.jpg

Skrevet

Ble litt kveldskreativ:

Outcrop (sted hvor du kan se interessante features av f.eks en stein/område)

Ore (åre av mineralforekomst, f.eks kull)

Obsidian (vulkansk glass av svart farge, dannes ved at felsic lava spys ut av vulkaner i høy hastighet og stivner så raskt at det blir til glass)

Skrevet

Jeg har ingen navneforslag, men ikke overraskende liker jeg temaet til kullet! Hihi

Og så bra at hun får hete Sookie, det var det jeg tenkte hun måtte hete siden dere ikke fikk brukt det på Strider. :)

Skrevet

*æsj* oppdretter gikk ikke helt med på den. Teit oppdretter *host* :angel:

"Our theme of names to this litter suppose to be geographical"

Så noen flere ideer?

Jamen hvor gøy er det da? Men hva med et finsk stedsnavn kombinert med Orava? Blir det for langt? (Syntes jo det var litt morsomt med orava...) vel, får se hva man kan finne da, men Nb! Folkens, geografisk tema er desverre ikke det samme som geologisk tema!

Skrevet

Folkens, geografisk tema er desverre ikke det samme som geologisk tema!

Geography:

  • The study of the physical features of the earth and its atmosphere, and of human activity as it affects and is affected by these.

  • The nature and relative arrangement of places and physical features: "the geography of the battlefield".

Så jo, geografi og geologi er det samme temaet per def, bare på litt forskjellige fordypningsnivåer ;) Men jeg skjønner at oppdretter ønsker noe av den andre delen av definisjonen (stedsbetont), ergo mitt første forslag (Oceania). Kveldskreaitivitsme er fint og kanskje noen andre kommer tilbake en gang og leter etter navn på O! :)

Skrevet

**** og, nå når jeg har sendt inn forslag alt.

Vi valgte å falle på Oren Isii og Odly. Får spare Orava til jeg har ett rent "ekorn" kull en gang :lol:

Men samtidig så blir denne valpen antagelivis svart, og ekorn navnet passer bedre på en rød en syns jeg :P

Tusen takk for alle forslag :D

Det finnes da svarte ekorn :D

black_squirrel_1243011c.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nå er jeg rimelig overtroisk i mine navnevalg, men jeg ville forsøkt å flette inn Onnea, som brukes for å ønske lykke til, men også for å si gratulerer (ser jeg hos mine finsktalende facebookvenner), men Janson må korrigere meg om jeg er på jordet.

OSL - oppkalt etter flyplassen vi nesten bor på? ;)

Ontario - jeg bare liker klangen på det, men det er kanskje litt maskulint?

Skrevet
Nå er jeg rimelig overtroisk i mine navnevalg, men jeg ville forsøkt å flette inn Onnea, som brukes for å ønske lykke til, men også for å si gratulerer (ser jeg hos mine finsktalende facebookvenner), men Janson må korrigere meg om jeg er på jordet.

OSL - oppkalt etter flyplassen vi nesten bor på? ;)

Ontario - jeg bare liker klangen på det, men det er kanskje litt maskulint?

Du har helt rett, SFX!:)

Skrevet

Jeg har gitt opp, engelsken fører til at de ikke helt forstår at det er en forsjel på geologi og geografi så jeg venter og ser hva slags forslag de kommer med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...