Gå til innhold
Hundesonen.no

O-navn


Guest Jonna

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes litt synd på dere, siden det beste O-navnet allerede er brukt opp. Ops.. Plis a, kall henne Olje. Så kan Gneis, Geo, Klima og Olje danne klubb.

Stakkars Jeanette! Jeg ville ha kallt henne for Asha siden Asha i ice-kullet ikke beholdt navnet sitt (og Asha er bare en kjempekul karakter..) men på en måte er Asha litt brukt opp og så måtte gub

OMG står jo for oh my god, enkelt og greit. Jeg tenkte på Oshikuru når jeg så tråden Flere som har sett den episoden av 2 1/2 men? Oh-oh-oh-oh-Oshikuru - the Demon saaaamurai

Skrevet

:lol: Det får Tonje røpe selv. Det er helt hennes valg faktisk *kjenner det gjør vondt i kontrollfreaken* :lol:

:lol: Stakkars Jeanette!

Jeg ville ha kallt henne for Asha siden Asha i ice-kullet ikke beholdt navnet sitt (og Asha er bare en kjempekul karakter..) men på en måte er Asha litt brukt opp og så måtte gubben ha litt å si også (han er SVÆRT engasjert, veldig uvant for meg..) og Strider skulle egentlig vært en Sookie Stackhouse, og gubben synes fremdeles Sookie er et kjempefint navn (uten å ha den fjerneste ide om True Blood..) så den skal hete Sookie (Stackhouse)! Sookie og Strider klinger ganske fint synes jeg..

  • Like 8
Skrevet

*æsj* oppdretter gikk ikke helt med på den. Teit oppdretter *host* :angel:

"Our theme of names to this litter suppose to be geographical"

Så noen flere ideer?

Skrevet

Oriental

Orinoco River

Oasis

Occlusion

Oolith - a calcareous sphere, approximately 1 mm in diameter, formed by precipitation of concentric layers of calcium carbonate around a nucleus such as a grain of sand or shell fragment as it is rolled around by wave action in warm, shallow, tropical seas. (det blir litt kult etter å ha sagt det høyt noen ganger og to hunder sitte rog ser dumt på deg)

Skrevet

Oolitter er fine! Oolitter er årsaken til mange av disse vanvittige tropiske strendene :) Vi kan også finne spor etter oolitter i Oslofeltet.

beach.jpg

Skrevet

Ble litt kveldskreativ:

Outcrop (sted hvor du kan se interessante features av f.eks en stein/område)

Ore (åre av mineralforekomst, f.eks kull)

Obsidian (vulkansk glass av svart farge, dannes ved at felsic lava spys ut av vulkaner i høy hastighet og stivner så raskt at det blir til glass)

Skrevet

Jeg har ingen navneforslag, men ikke overraskende liker jeg temaet til kullet! Hihi

Og så bra at hun får hete Sookie, det var det jeg tenkte hun måtte hete siden dere ikke fikk brukt det på Strider. :)

Skrevet

*æsj* oppdretter gikk ikke helt med på den. Teit oppdretter *host* :angel:

"Our theme of names to this litter suppose to be geographical"

Så noen flere ideer?

Jamen hvor gøy er det da? Men hva med et finsk stedsnavn kombinert med Orava? Blir det for langt? (Syntes jo det var litt morsomt med orava...) vel, får se hva man kan finne da, men Nb! Folkens, geografisk tema er desverre ikke det samme som geologisk tema!

Skrevet

Folkens, geografisk tema er desverre ikke det samme som geologisk tema!

Geography:

  • The study of the physical features of the earth and its atmosphere, and of human activity as it affects and is affected by these.

  • The nature and relative arrangement of places and physical features: "the geography of the battlefield".

Så jo, geografi og geologi er det samme temaet per def, bare på litt forskjellige fordypningsnivåer ;) Men jeg skjønner at oppdretter ønsker noe av den andre delen av definisjonen (stedsbetont), ergo mitt første forslag (Oceania). Kveldskreaitivitsme er fint og kanskje noen andre kommer tilbake en gang og leter etter navn på O! :)

Skrevet

**** og, nå når jeg har sendt inn forslag alt.

Vi valgte å falle på Oren Isii og Odly. Får spare Orava til jeg har ett rent "ekorn" kull en gang :lol:

Men samtidig så blir denne valpen antagelivis svart, og ekorn navnet passer bedre på en rød en syns jeg :P

Tusen takk for alle forslag :D

Det finnes da svarte ekorn :D

black_squirrel_1243011c.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nå er jeg rimelig overtroisk i mine navnevalg, men jeg ville forsøkt å flette inn Onnea, som brukes for å ønske lykke til, men også for å si gratulerer (ser jeg hos mine finsktalende facebookvenner), men Janson må korrigere meg om jeg er på jordet.

OSL - oppkalt etter flyplassen vi nesten bor på? ;)

Ontario - jeg bare liker klangen på det, men det er kanskje litt maskulint?

Skrevet
Nå er jeg rimelig overtroisk i mine navnevalg, men jeg ville forsøkt å flette inn Onnea, som brukes for å ønske lykke til, men også for å si gratulerer (ser jeg hos mine finsktalende facebookvenner), men Janson må korrigere meg om jeg er på jordet.

OSL - oppkalt etter flyplassen vi nesten bor på? ;)

Ontario - jeg bare liker klangen på det, men det er kanskje litt maskulint?

Du har helt rett, SFX!:)

Skrevet

Jeg har gitt opp, engelsken fører til at de ikke helt forstår at det er en forsjel på geologi og geografi så jeg venter og ser hva slags forslag de kommer med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...