Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har jo selvfølgelig enda ikke funnet ut hva jeg skal ha på meg til Hamar, og har til dags dato enda ikke funnet en drakt jeg liker og i de fargene jeg vil ha. Men tenkte å prøve noe nytt i år, hva syntes dere? Hvilken er best? Evt hva slags forandringer bør jeg gjøre. (begge outfittene her hentet fra H&M)

:antrekk1.jpgantrekk2.jpg

Dette er hundene som skal stilles:

319_47639928992_9307_n.jpg180828_10150146456803993_901316_n.jpg

Skrevet

ja der er jeg enig

Har tenkt retning tweed-aktig også, litt kult siden det er jakthund. Men planen er en tur innom H&M imorgen, så gjenstår det jo å se hva de faktisk har i butikken.

Skrevet

Hva med litt jakt-ish da? Som noe alà denne jakken med matchende skjørt?

395958_103283493125224_72785824_n.jpg

Så den ikke så godt der da, en grå tweed type. Mange folk med jaktlige raser som stiller i slikt, syntes det er stilig.

Men likte den grønne også, og veldig anvendelig :)

(I forhold til ulike raser)

Skrevet

Den lilla virker veldig "skrikende" og vil nok dermed ta bort mye av oppmerksomheten fra hunden!

Jupp, uff, kanskje jeg bare må kjøpe begge buksene. Da har jeg et antrekk å ha på meg til utstilling og et til andre sosiale samvær hvor jeg vil ha oppmerksomheten på meg :P

Hva med litt jakt-ish da? Som noe alà denne jakken med matchende skjørt?

395958_103283493125224_72785824_n.jpg

Så den ikke så godt der da, en grå tweed type. Mange folk med jaktlige raser som stiller i slikt, syntes det er stilig.

Men likte den grønne også, og veldig anvendelig :)

(I forhold til ulike raser)

Ja har kikket litt på tweed, de hadde en full drakt på H&M når jeg var der sist, tenker å se om den er der også. Men hender jo jeg stiller andre raser også, og vil jo kunne bruke den på den evt. hunden jeg skaffer meg. Føler grønt også passer til det meste, både sobel, rød, tricolor osv.

Skrevet

Jeg tror det blir den grønne denne gang, forutsatt at de har den i butikk. Men med min flaks har de sikkert ikke det...

Det er det nærmeste jeg har kommet drømmedrakten min, kunne tenkt den litt mer jaktgrønn men det er så godt som umulig å få tak i i den prisklassen.

EDIT: Takker veldig for så bra respons, og at dere får meg på realistmatta! Jeg hadde definitivt vært crazy og gått for lilla bukse kjenner jeg meg selv rett. Men til 200kr kan man jo kjøpe to bukser.

Skrevet

Gjelder det samme når man skal stille en helt leverfarga hund? Hvilken farge vil passe

Syntes grønt passer godt til Dirk, men det funker jo fint med vinrødt, beige, og mørkeblå funker også, men ikke optimalt syntes jeg.

Skrevet

Skal man ikke stille i sin peneste jaktdress da Siri...?

Det passer veldig bra det, og det mener jeg. Men min "fineste" jaktdrakt er en litt for stor bukse fra Chevalier (grønn) og en brun og rosa Bergansjakke :P

Også så satser vi jo på å komme til BIS Veteran på lørdag, og da må man jo løpe i finaleringen!

Skrevet

Definitivt grønn til brun hund :)

(Jeg skal kjøpe grønt utstillingsantrekk til mine brune/hvite når jeg etterhvert får litt bedre råd)

  • Like 1
Skrevet
Definitivt grønn til brun hund :)

(Jeg skal kjøpe grønt utstillingsantrekk til mine brune/hvite når jeg etterhvert får litt bedre råd)

Jeg drømmer om en skikkelig jaktgrønn en, med både skjørt og bukse til, men dette duger i mellomtiden :) Er jo lutt mer casual.

Skrevet

Jeg blir nok i ola bukse og grønn fleece jakke. Ikke så spennende, men får ikke handlet noe før Hamar.

Men jeg får plukke opp litt tips på Hamar :)

Det funker som bare rakkern det, tror ikke de er mange i vår ring som pynter seg noe særlig :P Ihvertfall ikke med tanke på fargene til hunden.

Skrevet

Jeg kjøpte den grønne jakken idag :D

Det gjorde jeg og, den grønne jakken, buksen og en lys mintgrønn blusesinglett. Og flaks i det hele var at de hadde min str + at det var salg på alt sammen :) Altså brukte jeg halvparten av det jeg trodde jeg skulle bruke!

Håper kanskje noen snille soniser får tatt noen bilder til helgen, så kan jeg endelig legge ut bilde i tråden for å vise sine utstillingsklær :D

  • Like 1
Skrevet

Håper kanskje noen snille soniser får tatt noen bilder til helgen, så kan jeg endelig legge ut bilde i tråden for å vise sine utstillingsklær :D

Om dere ikke er lenge etter meg kan jeg ta bilder. Om du gidder ta noen av meg og Dirk :)

Skrevet

Om dere ikke er lenge etter meg kan jeg ta bilder. Om du gidder ta noen av meg og Dirk :)

Er jo før deg! :P OG etter deg da, men Iver skal bare lære seg å kose seg i ringen. Er Chico jeg forventer ordentlig oppførsel ifra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...