Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er vel på sin plass å takke AnetteH (som jeg mistenker har hatt mye arbeid med å arrangere dette), Marie, Marianne og Nina for framifrå dømming og skriving og alle som deltok (eller ikke ) og bid

Her kommer de første bildene jeg har rukket til fra klasse 1

Er det en bra ting, eller? Låner forresten et bilde til face jeg, pippin. Hvem skal jeg skrive er fotografen? Edit: Dagens beste lineføring? Resten av bildene jeg tok, ligger HER

Skrevet

Har fått redigert ca 40 stk, og tror jeg skal ha klart å få med et av alle nå, så tar jeg de andre etterhvert. Men folk må rope ut om jeg har glemt dem altså, for da skal jeg sjekke om det ikke ligger noe gjemt et sted :)

Skrevet

Resultatliste:

Rekrutt:

1. Carro92 - Tazman 83

2. HeidiH - Mayah 79,5

3. Ane - Nora 76

4. Michellus - Angus 68

4. Limo - Lily 68

6. Marvin - Dany 54

7. Kaja - Kovu 53

8. Carro92 - Anastasia 51

9. Kaja - Aqua 41,5

LP1:

1. Marie - Ellie 192

2. AnetteH - Issi 188,5

3. SiriE - Chilli

4. Simira - Odin

5. Pippin - Mana

Mangler poengsummer på de siste i lp1 pga arket ikke ble med meg hjem

LP2:

1. AnetteH - Issi 167,5

2. Marvin - Marvin 159,5

3. Grim - Grim 153

LP3:

1. Marie - Balrog

  • Like 3
Skrevet

Haha sto jeg SÅ langt unna resten under gruppebildet? :lol:

Snart ferdig med mine.. Legger en del her men kommer til å legge kjempemange på bloggen etterhvert! :)

Skrevet

Hanne - outsider! :D

Herlige bilder Siri! Gleder meg til å se fler. Jeg har så dårlig nett, så kommer nok ut når jeg får lasta opp fra skolenettet på mandag :P

Skrevet

Hanne - outsider! :D

Herlige bilder Siri! Gleder meg til å se fler. Jeg har så dårlig nett, så kommer nok ut når jeg får lasta opp fra skolenettet på mandag :P

Dessverre var du en av de uheldige var mye dårlig fokus på bildene, men noen ble nå i det minste bra :)

Og søte Mayah og Aqcua (skrev jeg det riktig?)!

  • Like 1
Skrevet

Dessverre var du en av de uheldige var mye dårlig fokus på bildene, men noen ble nå i det minste bra :)

Og søte Mayah og Aqcua (skrev jeg det riktig?)!

Nesten, Acqua :)

Skrevet

Supre bilder Siri! :)

Også så rask du er da!

Gleder meg til å se de andres bilder også :)

Enten må jeg gjøre det så fort jeg kan, ellers så blir det liggende. Og det kan vi jo ikke ha noe av!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...