Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Et par bilder av Chingu, vært her siden februar nå. Og selv om vi enda har noen problemer, så er de aller fleste i orden nå. Hun har sjelden halen mellom beina lengre og er veldig glad i folk. Så godt å se at hun har kommet seg så veldig. Må jo skryte litt av henne også, mange mente hun var for ødelagt og burde avlives. Men hun har virkelig blomstret opp og blitt en glad herlig hund. Så idag skal hun på sin første rally lydighets trening, hun er blitt trygg rundt folk og andre hunder og nå er tiden inne for å bli med der det fins en del av begge deler. Stresser i visse situasjoner, men det er helst i bil som jeg nevnte i en anna tråd. Jeg er så glad vi ga henne en sjanse for vi er blitt veldig glad i denne søtrare lille frøkna :)

Image8-17.jpg

DSC_4930_-2_-3_tonemapped.jpg

546549_10150981968225771_382303555_n.jpg

  • Like 7
Skrevet

Tusen takk :) Var så gøy å ha henne med på trening ikveld. Hun var så glad, halen var ikke mellom beina en eneste gang :) hun hilste ivrig på alle folkene, ga tilogmed noen nusser. Eneste var at hun begynte å stress bjeffe litt da det kom et par store svarte hunder, hun har en greie der. Mens andre hunder går fint da. Men vi trente litt på sidelinja på ting hun kan, og hun klarte fokusere på meg helt fint til slutt. Men så gøy å se henne i en slik setting at halen var fremme hele tiden og logret i hundreognitti :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...