Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2013!


Synnikken
 Share

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Føler med deg! Men det sies at de som venter på noe godt venter ikke forgjeves :)

Ja :) Må vente et par uker til før jeg vet om ventinga blir forgjeves i 2013…. :puppeh:

Jeg er så kritisk….og når jeg først har funnet en kombinasjon jeg liker, så faller alt annet gjennom….. :faceless:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endelig er min lille gule hjemme!

Bilturen hjem (3 timers kjøring) gikk strålende, var litt gråt de første 20 minuttene deretter sov hun resten av veien. Hadde to lufteturer underveis, men ikke snakk om at hun skulle tisse, men vel hjemme satte hun seg omsider ned for å late vannet.

Jeg måtte også innom butikken på vei hjem, og flink som hun er så var det ikke en lyd de 5 minuttene hun satt alene i bilen *flink baby*

Har koset oss masse ute i dag, og bittelille har vært så flink og ikke hatt ett eneste uhell innendørs :)

Dårlig mobilbilde:

972011_10152915973950523_349766078_n.jpg

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ida; Du får hilse på til Onsdagen, regner med du skal opp på klubbmesterskapet da?

Tenker vi tar turen bort både onsdag og torsdag (grilling etc på torsdag høres så koselig ut)

Hun er iallefall meget sjarmerende :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Adagio er farlig søt altså :wub:

Åh Carinaaaaa :wub:

*tusle ut av tråden igjen.. sukk* :P

Han er så god og, er helt umulig å ikke smelte når han sitter der og ser på deg med verdens fineste brune øyne. :wub:

Og han har et par ledige søstre, i tilfelle noen lurte. :whistle:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er så god og, er helt umulig å ikke smelte når han sitter der og ser på deg med verdens fineste brune øyne. :wub:

Og han har et par ledige søstre, i tilfelle noen lurte. :whistle:

Hyyyyyysj :fish:

Ja :) Må vente et par uker til før jeg vet om ventinga blir forgjeves i 2013…. :puppeh:

Jeg er så kritisk….og når jeg først har funnet en kombinasjon jeg liker, så faller alt annet gjennom….. :faceless:

Ooooh, blir det enda en kortis? :ahappy: Krysser fingre for at det går bra! :D

Blir nok noen år før det kommer en til inn hos meg altså.. Mana skal få være enebarn en stund til :lol: Men gud som det frister...!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter ett av mitt livs verste døgn ramlet det inn en ordentlig godnyhet i innboksen min tidligere i dag. En oppdretter jeg såvidt snakket litt med i fjor angående framtidige kull ga beskjed for noen uker siden at de forhåpentligvis ventet kull i slutten av juni. I dag fikk jeg beskjed om at den blivende mamma'n var vokst seg stor og god.

Jeg vet ikke om det er skjebnen eller ikke jeg, nå som jeg nettopp mistet min lille Jawa. Det hjelper iallefall veldig mye på humøret å ha dette jeg kan følge spent med på framover. Third time's the charm, er det ikke det de sier? Jeg krysser iallefall fingrene for at dette faller gjennom, og at det blir en finfin herremann til meg av dette.

Føler meg samtidig litt råtten som allerede planlegger neste hund, så kort tid etter... Kan noen smekke meg lett i bakhodet og si at det bare er teit å føle det? Nå er det faktisk en stor sjanse for at jeg får den ultimate drømmehunden i hus, som jeg har lest og lest og lest om i flere år, jeg er så spent! Jeg velger heller å pakke med meg et tonn med gode minner om Jawa og tenke at hun har det mye bedre der hun er nå, enn å spolere denne sjansen for meg selv. Prøve å tenke framover istedet, selv om det er lettere sagt enn gjort.

xolo.jpg

Xoloitzcuintle! Her er Pappa'n til høyre og Mamma'n til venstre. Lengter virkelig tilbake til Bruno-tiden min, da jeg hadde en staut kar ved min side som fikk meg til å gå rundt rett i ryggen med hodet høyt hevet og den fantastiske gode trygghetsfølelsen man får ved å ha en hund av bittelitt størrelse ved sin side. Det generelle gemyttet på disse høres utrolig likt Bruno, min første store (hunde)kjærlighet. Og de er jo bare så fantastisk flotte også, en megabonus.

Kryss fingrene for meg, jeg trenger dette nå.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...