Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Føler med deg! Men det sies at de som venter på noe godt venter ikke forgjeves :)

Ja :) Må vente et par uker til før jeg vet om ventinga blir forgjeves i 2013…. :puppeh:

Jeg er så kritisk….og når jeg først har funnet en kombinasjon jeg liker, så faller alt annet gjennom….. :faceless:

Skrevet

Endelig er min lille gule hjemme!

Bilturen hjem (3 timers kjøring) gikk strålende, var litt gråt de første 20 minuttene deretter sov hun resten av veien. Hadde to lufteturer underveis, men ikke snakk om at hun skulle tisse, men vel hjemme satte hun seg omsider ned for å late vannet.

Jeg måtte også innom butikken på vei hjem, og flink som hun er så var det ikke en lyd de 5 minuttene hun satt alene i bilen *flink baby*

Har koset oss masse ute i dag, og bittelille har vært så flink og ikke hatt ett eneste uhell innendørs :)

Dårlig mobilbilde:

972011_10152915973950523_349766078_n.jpg

  • Like 3
Skrevet

Ida; Du får hilse på til Onsdagen, regner med du skal opp på klubbmesterskapet da?

Tenker vi tar turen bort både onsdag og torsdag (grilling etc på torsdag høres så koselig ut)

Hun er iallefall meget sjarmerende :wub:

Skrevet

Adagio er farlig søt altså :wub:

Åh Carinaaaaa :wub:

*tusle ut av tråden igjen.. sukk* :P

Han er så god og, er helt umulig å ikke smelte når han sitter der og ser på deg med verdens fineste brune øyne. :wub:

Og han har et par ledige søstre, i tilfelle noen lurte. :whistle:

  • Like 3
Skrevet

Han er så god og, er helt umulig å ikke smelte når han sitter der og ser på deg med verdens fineste brune øyne. :wub:

Og han har et par ledige søstre, i tilfelle noen lurte. :whistle:

Hyyyyyysj :fish:

Ja :) Må vente et par uker til før jeg vet om ventinga blir forgjeves i 2013…. :puppeh:

Jeg er så kritisk….og når jeg først har funnet en kombinasjon jeg liker, så faller alt annet gjennom….. :faceless:

Ooooh, blir det enda en kortis? :ahappy: Krysser fingre for at det går bra! :D

Blir nok noen år før det kommer en til inn hos meg altså.. Mana skal få være enebarn en stund til :lol: Men gud som det frister...!

Skrevet

Etter ett av mitt livs verste døgn ramlet det inn en ordentlig godnyhet i innboksen min tidligere i dag. En oppdretter jeg såvidt snakket litt med i fjor angående framtidige kull ga beskjed for noen uker siden at de forhåpentligvis ventet kull i slutten av juni. I dag fikk jeg beskjed om at den blivende mamma'n var vokst seg stor og god.

Jeg vet ikke om det er skjebnen eller ikke jeg, nå som jeg nettopp mistet min lille Jawa. Det hjelper iallefall veldig mye på humøret å ha dette jeg kan følge spent med på framover. Third time's the charm, er det ikke det de sier? Jeg krysser iallefall fingrene for at dette faller gjennom, og at det blir en finfin herremann til meg av dette.

Føler meg samtidig litt råtten som allerede planlegger neste hund, så kort tid etter... Kan noen smekke meg lett i bakhodet og si at det bare er teit å føle det? Nå er det faktisk en stor sjanse for at jeg får den ultimate drømmehunden i hus, som jeg har lest og lest og lest om i flere år, jeg er så spent! Jeg velger heller å pakke med meg et tonn med gode minner om Jawa og tenke at hun har det mye bedre der hun er nå, enn å spolere denne sjansen for meg selv. Prøve å tenke framover istedet, selv om det er lettere sagt enn gjort.

xolo.jpg

Xoloitzcuintle! Her er Pappa'n til høyre og Mamma'n til venstre. Lengter virkelig tilbake til Bruno-tiden min, da jeg hadde en staut kar ved min side som fikk meg til å gå rundt rett i ryggen med hodet høyt hevet og den fantastiske gode trygghetsfølelsen man får ved å ha en hund av bittelitt størrelse ved sin side. Det generelle gemyttet på disse høres utrolig likt Bruno, min første store (hunde)kjærlighet. Og de er jo bare så fantastisk flotte også, en megabonus.

Kryss fingrene for meg, jeg trenger dette nå.

  • Like 4
Skrevet

Krysser fingrene for deg spazmo, og ikke ha dårlig samvittighet - livet er en gang slik at det må gå videre, og kanskje det er akuratt dette som skal til for at det går litt lettere for deg?! :flowers:

Skrevet

Jenta vår er hentet! :D Vi henta henne mandag, hun er så morsom, i det ene minuttet løper hun rundt og er helt i hundre, det neste sove hun! :P

Edit: Klarer ikke sette inn bilder...

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...