Gå til innhold
Hundesonen.no

Pippin er i skogen og tester 60D!


pippin
 Share

Recommended Posts

Idag har vi vært på tur i ca 3 timer, og da ble det en del bilder.

Fortsatt veldig uvant og jeg er litt ut av trening merker jeg. Det er litt annerledes fra 50D, men det kommer seg!

Flere...eh MANGE bilder på bloggen..

IMG_0186.jpg

IMG_0214.jpg

IMG_0230.jpg

IMG_0260.jpg

IMG_0273.jpg

IMG_0298.jpg

IMG_0326.jpg

Ekorn! Se! Der oppe..!

IMG_0354.jpg

IMG_0404.jpg

:wub:

IMG_0434.jpg

Pinnen er aaaakkurat utenfor rekkevidde...

IMG_0437.jpg

IMG_0472.jpg

IMG_0371.jpg

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fine bilder! Mana ser ut som en lykkelig hund :wub:

Jeg tror hun er veldig lykkelig :ahappy:

Stilig! Jeg vil også ha 60D!

Løp å kjøp! Ikke sååååå dyrt? :whistle:

Hun er så kul med de der laaange beina! :D

Hihi! Frøken Langebin ja! Morfaren hennes (hvis det var det) heter Langbein :D Vet hvor hu har fått de fra :whistle::lol:

Hun er så kuuul :lol: . Herlig uttrykk og beina...kapittel for seg selv!

Ser ut til å være bra kvalitet på bildene. Hvordan syns du hvitbalansen er, det er en del fargestikk på de fleste av dem? Jeg sliter litt med det selv.

Hvitbalansen er grei den. Det er bare jeg som har overjustert bildene litt :whistle: Litt glad i å ta i hardt :lol: Tar alltid bildene i RAW slik at jeg får justert akkurat som jeg vil uten å tape kvalitet i ettertid. Jeg liker den varme gløden, og synes bildene er kjedelige uten.. Og så er jeg litt for glad i kontrast :whistle: Kan legge ut så får du se forskjell. Hvitbalansen var satt på overskyet vær.

Uredigert:

IMG_0273-2.jpg

Redigert:

IMG_0273.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...