Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet
Men hvorfor? Beklager... min hjerne er konstruert sånn at den blir VELDIG forvirret av tall og regning :| .

Det tenkte jeg fordi da finner man ut strikkefastheten per størrelse på pinnene, og så ganger man bare opp med den størrelsen man har på pinnen. Akkurat som når man skal finne ut hvor mye av 200 kr som er 40 %. Man deler 200 på 100 (siden det er hundre enheter i hundre prosent) og så ganger man opp med antall prosent man vil finne ut. 200/100 = 2, så ganger man opp med prosenttallet, 40. Da får man 80. 40 % av 200 er 80 :)

Men det beste er nok å strikke en prøvelapp, da kan du regne ut fra hvor stramt/løst du strikker :)

Skrevet

Æsj, skulle ønske jeg klarte å tegne mønster selv, men jeg suger! Da må jeg betale liksom :pirate: jeg har jo hele votteoppskriften jeg trenger, er bare den teite puddelen jeg ikke klarer å tegne selv, arg! :gaah:

Skrevet

Nei, det er helt feil antall masker :( og ikke like fine som det andre mønsteret.. Prøver å tegne selv og prøvestrikke, så får vi se da :P Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg har blitt litt på latsiden, det skjedde SÅ mye før jul og jeg kjenner jeg er lei :P
Gir det noen uker til så skal jeg sette igang litt nye prosjekter :D

Skrevet

Er det noen her som har strikket et skjerf med rundpinner? Sånn at man strikker en tube og bare flater den ut så den blir et skjerf? Hvilken størrelse og masker osv brukte dere?

Skrevet
Eller krype til korset og 35,- :P .
Mulig at jeg er sær, men liker ikke resten av votten, dessuten er den beregnet på tynnere garn enn det jeg skal bruke.. Så oppskriften er jo ubrukelig. Jeg vil bare ha puddelen! :lol: Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
Skrevet

Tok en pause fra baby-strikkeriene for å lage mitt første par med sokker noensinne. De er helt streite, vanlige, kjedelige tjukksokker, men det er første gang jeg har strikket ferdig noe på flere pinner, så jeg er skrekkelig fornøyd likevel. Hver gang jeg har prøvd meg på sokker før har jeg bare blitt sint og frustrert og gitt opp, men nå var det plutselig kjempelett :) De ser litt snåle ut på bildene av en eller annen grunn; det er plass til legger inni der asså :P

2013-01-14222511.jpg

  • Like 4
Skrevet

Sett et merke i hver side med 102 m på hver del. Strikk 1m, 2 r sm, strikk til 3 m før neste merke ... Jeg skjønner hva, men jeg skjønner ikke hvor ift første merke? Setter jeg merket i første maske på venstre pinne og så gjør det som står? Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Skrevet
Sett et merke i hver side med 102 m på hver del. Strikk 1m, 2 r sm, strikk til 3 m før neste merke ... Jeg skjønner hva, men jeg skjønner ikke hvor ift første merke? Setter jeg merket i første maske på venstre pinne og så gjør det som står? Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Du setter merket mellom siste og første maske og mellom 102. og 103. maske.

Skrevet

Ok, så merkene settes på forrige rad liksom? Har alltid satt de på den masken som er på pinnen jeg. Ok. Haha, ja da ble det med en gang rettere med tellinga :P

Og så da, så strikker jeg det som står? Strikk 1m, 2 r sm, strikk til 3 m før neste merke... Men da feller jeg jo etter første merket og før andre merket, da blir jo ikke delene like?

Skrevet
Ok, så merkene settes på forrige rad liksom? Har alltid satt de på den masken som er på pinnen jeg. Ok. Haha, ja da ble det med en gang rettere med tellinga :P

Og så da, så strikker jeg det som står? Strikk 1m, 2 r sm, strikk til 3 m før neste merke... Men da feller jeg jo etter første merket og før andre merket, da blir jo ikke delene like?

Ja, da strikker du som det står. Du feller både før og etter merkene, når du har strikket 1m, 2 r sm, strikk til 3 m før neste merke strikker du 2 r sm, 1 r og begynner på nytt etter merket (går ut i fra at det er ragelansfelling)

  • Like 1
Skrevet

Prøver jeg meg på en hel dress til hund. Litt vanskelig uten hunden å måle etter, men med utgangspunkt i et vanlig genser mønster og "ballebuksa" jeg lagde i minnet så går det vel på ett vis

IMG_5856_zps842ad07c.jpg

Ballebuksa passet forresten perfekt til en Cocker og holder han varm og god på de edlere delene :)

  • Like 3
Skrevet

Ferdig med skole! Da er det tid for strikking. Begynt på et babyteppe. Det er UTROLIG kjedelig. Lager det litt sånn som jeg vil selv og finner på litt mønster underveis. Så da fant jeg fort ut at jeg måtte strikke en marius-genser til mamma i tillegg :lol:

484649_10151337212542225_818615407_n.jpg

185418_10151337242967225_979737612_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Ja, Still Light er fin. :) Absolutt ikke umulig å gjennomføre da, bare å begynne.

Jeg har bestilt garn til Watercourse. Det blir vel farget snart og på vei til med om noen uker. :)

finished1.jpg

  • Like 5
Skrevet

Nå trenger jeg litt hjelp til å tyde oppskriften på en babyjakke jeg driver og strikker. Har nå startet å felle til ermer: "Når arb måler 14 cm deles til ermehull. Strikk 26, fell 4, strikk 56, fell 4, strikk 26." So far so good. Så begynner man på bakstykke (antar jeg, siden det står før forstykke i oppskriften :P ): "=56 masker. Fell til ermehull i hver side annenhver p (2,1)= 50 masker." Betyr det at de 2x26 som er fronten skal settes på hjelpepinne mens jeg strikker baksiden da? Lenger ned i oppskriften på bakstykket står det at noen av de midterste skal settes på hjelpepinne til nakken, og da syns jeg plutselig det ble mye hjelpepinne? :icon_confused: Det står jo ikke noe om hjelpepinner tidligere i oppskriften, men samtidig har jeg jo nå to ermehull midt i arbeidet, så jeg kan jo ikke strikke frem og tilbake over dem heller?

Skrevet
Jeg klarte å lage mønster sjæl! Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2 Råstilig!!! Hva har du laget mønsteret i ?
Jeg fant et gratisprogram! Kan linke ikveld :) Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
  • Like 1
Skrevet

Sokker i 100% Alpaca.

Ser ut til at jeg reagerer på ull, så da må jeg prøve å lage varme sokker i noe annet en ull

150614_10151185792581780_564287525_n.jpg

Dette er forresten ekte Sonen sokker, da garnet er kjøpt som restegarn fra ett sonen medlem. Kanskje noen andre har plagg fra andre enden av nøstet ;)

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...