Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du strikker en hel runde på hver erme annenhver gang? Hvordan legger du opp?

Du må forresten gjøre som meg, invester i utskiftbart rundpinnesett fra Knitpro (Symfonie Wood). Det er elsk, og du har lange pinner og korte pinner som du helt måtte ønske.

*nynne* Hello! Hello! :heart:

Jepp en runde pr arm. Nå har jeg egentlig aldri lagt opp på en pinne, for dette er vel første gang jeg gjør dette på "orntlig" og jeg husket ikke på det før jeg hadde laget vrangborden på den ene.. Så jeg strikket bare vrangbord på nr to også satte jeg de sammen.

Hmm ja det burde jeg skaffe meg- istedet for å kjøpe enda en pinne......

Håper ikke jeg ga deg plagsom melodi på hjernen ;)

trallallalla..

  • Like 1
  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Jeg må prøve det der tror jeg. Ermer er en av grunnene til at noen prosjekter bare blir liggende hos meg. :)

Er det ikke trangt å sette de over på rundpinne?

Anbefaler veldig det settet altså. Det er "billig" på artofyarn.co.uk , og hun deler opp ordren i flere sendinger slik at du slipper unna momsen. :)

Skrevet

Jeg må prøve det der tror jeg. Ermer er en av grunnene til at noen prosjekter bare blir liggende hos meg. :)

Er det ikke trangt å sette de over på rundpinne?

Anbefaler veldig det settet altså. Det er "billig" på artofyarn.co.uk , og hun deler opp ordren i flere sendinger slik at du slipper unna momsen. :)

Neida det går veldig greit det. Det man må passe litt på er at man strammer nok der pinneløkken stikker ut og i starten slik at det ikke blir synlig der man strekker strikketøyet (om du skjønner) Overgangen på pinnene kan være litt trang, men det gjør ikke noe :)

Takk for link. Skal sjekke ut siden når jeg får mer romslig konto etter jul ;) Skriver du bare en mail til henne og ber henne dele opp? eller gjør hun det automatisk?

Skrevet

Send henne en mail. Hun er kjent med greia og har gjort det for flere norske kuner. Glemte å si at hun trekker fra den britiske momsen også, så settet er 25% (trooor jeg?) billigere enn det som står oppført. :)

  • Like 1
Skrevet

*Sukk* Jeg skal liksom prøve å skrive navnet til hunden som skal ha dekkenet bak på dekkenet. Joda, gikk fint det, tegnet mønster og greier. Også klarer jeg å lage B-en "feil" vei! Så nå skal jeg gå og legge meg og sove litt på om jeg skal rekke opp de siste rundene eller ikke :lol:

432349_10151268844812225_1464871444_n.jp

Skrevet

Noen som vet hvor mange maske som må legges opp på raggsokker str 48-50? Garnet strikkes med pinner 3 1/2... (jada, vet at google finnes, men er litt bråttom med å kjøre og bringe barn mesteparten av dagen (og glemmer å søke på kveldene) :P

Skrevet

Har kommet til toppen av lua, strikket. Det står "klipp av tråden, dra gjennom maskene og fest". Hvordan gjør jeg det? :)

Du klipper av tråden, drar tråden gjennom maskene og fester. Skikkelig hjelpsomt? :lol: Hvis du strikker løst/strikker med store pinner og tykt garn, går det som oftest greit å bare dra tråden gjennom de resterende maskene med fingrene. Evt kan du bruke garnnål. Det kan være greit å ikke ta maskene av pinnene før du har tredd tråden gjennom, bare så du er sikker på at det ikke blir noe kluss. Så er det bare å feste tråden på innsiden av lua. :)

Skrevet

Noen som vet hvor mange maske som må legges opp på raggsokker str 48-50? Garnet strikkes med pinner 3 1/2... (jada, vet at google finnes, men er litt bråttom med å kjøre og bringe barn mesteparten av dagen (og glemmer å søke på kveldene) :P

Tror ikke det går helt opp i str 50, men du får titte her og se om du blir klokere av det :)

http://strikkepinnen.blogg.no/1324136770_fin_tabell_og_bruke_t.html

Skrevet

Får ikke opp større bilder der, men jeg har prøvd med 60 masker så får vi se hvordan det blir ;)

Det var rart. Men de foreslår iallefall 56 til 72 masker i str 47, så det blir sikkert bra med 60 :)

Jeg er sur og oppgitt over genseren min.

Ser ut til at bolen blir alt for kort...

Har satt innpå armene (skal strikke rundfelling) og det ser ut som om genseren er til en apekatt med megalange armer.

Har forsøkt å få hjelp på fb, men de er jo ikke enige- noen sier det blir bra tilslutt, mens andre sier det må være feil i oppskriften :P

Jaja nå skal den få ligge litt, mens jeg syr potesokker :dog_running:

Skrevet

Er litt lei av å strikke store ting om dagen, så jeg strikker noen julekuler i effektgarn innimellom den siste tunikaen...

DSC00213.jpg

Så kule!

Skrevet

Snaaaart ferdig! Brodering tar lengre tid enn man skulle tro. Men selvfølgelig gikk jeg tom for tråd da jeg skulle gjøre ferdig den aller siste siden av borden. Helt til venstre, der mangler jeg å ta stingene tilbake igjen. Spørsmålet da blir om jeg skal få tak i tråd av samme farge (det koster jo ingenting, men er litt styrete), eller om jeg skal bruke en annen farge (rosa, lilla eller oransje). Sistnevnte passer jo litt til broderiets tema, men samtidig tror jeg det blir finest om jeg fullfører med blått. Hva syns dere?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...