Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar 13-14 oktober 2012


Recommended Posts

Skrevet

Gruppe 8 går på søndag :) Og selvsagt er han den vakreste av dem alle, men det er jo ikke sikkert dommeren ser akkurat det samme som oss ;)

a

Gruppe 8 går på søndag :) Og selvsagt er han den vakreste av dem alle, men det er jo ikke sikkert dommeren ser akkurat det samme som oss ;)

Ja det er mange rare dommere der ute :P

Så lenge det ikke kræsjer med dalmatinerne skal jeg jammen meg knipse litt Lego og :D

  • Like 1
  • Svar 194
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg skal

Jeg og Bøllefrøken her inne kommer, og vi skal stille søstrene sisters mot hverandre i samme klasse! 36 eurasiere påmeldt!

Herregud så sliten jeg er! Men det ble en super dag med bekjente og venner selv om jeget fikk skravlet mindre enn det jeg hadde håpet på, beina og føttene mine kjenner godt at jeg har løpt mye på beto

Skrevet

Så lenge det ikke kræsjer med dalmatinerne skal jeg jammen meg knipse litt Lego og :D

Du må gjerne knipe litt Smule også om du får tid - vi stiller også søndag :D

Og er spent på PM'en nå - siden vi skal så kommer det sikkert 30 til, som er svenske, finske og danske championer...

Skrevet

Du må gjerne knipe litt Smule også om du får tid - vi stiller også søndag :D

Og er spent på PM'en nå - siden vi skal så kommer det sikkert 30 til, som er svenske, finske og danske championer...

Will do :D

Guest Belgerpia
Skrevet

Da er PM kommet - bare 17 tervueren, det var ikke så mange - og det er i alle fall minst 8 hannhunder :)

Skrevet

Aussie og cardigan?

Ligger ute på nett om du vil sjekke?

61 flat - oi oi! Jeg vet om de 4 jeg skal stille :P Og kan vel gjette meg til 30 til :P:lol:

Skrevet

Er ikke noen som kjenner Talli og evt vil ha henne med og stille henne?

Jeg blir nok hjemme med nyoperert Blaze.

Skrevet

Søren, minimum 7 stk i CH klassen. Tviler på at det er noe oppdretter og avlsklasser, og Tuva er inn som nr 82 :P

Red: Maks 8, så akkurat nr til en åpen tispe :lol: 4 Championer veit jeg om, kan banne på at de resterende er Finner :lol:

Skrevet

Smula nest sist inn av svartingene, dvs det er maks en champtispe om det kommer noen i det hele tatt. Smula går jo i unghundklassen. Så krysser vi fingrene for at den siste ikke er en utenlandsk champion...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...