Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fillebikkje som gis bort sammen med kvelebånd, godt utgangspunkt.

Håper hun får et hjem der noen verdsetter henne bedre enn dette.

Skrevet

Jeg likte annonsen jeg :lol:

Hørtes ut som en hund som hadde passet som maskot hjemme hos meg :P

(forøvrig så brukte jeg også ordet "kvelebånd" når jeg bodde i Bergen. Det var mer naturlig å si enn strupebånd på min dialekt.)

Skrevet

Jeg likte annonsen jeg :lol:

Hørtes ut som en hund som hadde passet som maskot hjemme hos meg :P

Ja, jeg likte også den annonsen. Det var rett før jeg tenkte at jeg måtte ha en fillebikkje :lol:

Det var en liten raring. Mops og italiensk mynde, liksom, også ser man begge deler i den *ler*

Skrevet (endret)

:lol:

Det verste er at hun høres ut som en perfekt match for Harly! *ler*

Edit

Ja, jeg likte også den annonsen. Det var rett før jeg tenkte at jeg måtte ha en fillebikkje

Jeg og! :P

Endret av *mokken*
Skrevet

Tror også den er laget med humor og folk legger jo merke til annonsen og da får dem et større marked så det er jo bra

Skrevet

Hehe... Høres ut som det er mer italiener enn mops i den der. Kunne sikkert vært en utmerket kompis til whippeten min ... Ah, den som hadde hatt tid. Morsom annonse. :D

Skrevet
Og så var det kanskje en av de styggeste hundene jeg har sett. :P

Hadde matched Fyda perfekt den fillebikkja der altså. For en urstygg duo de hadde vært. :P

Jeg hadde dønn beholdt det navnet også. Fyda og Fillebikkja. Herregud, kanskje jeg skal ringe.

  • Like 8
Skrevet

Hadde matched Fyda perfekt den fillebikkja der altså. For en urstygg duo de hadde vært. :P

Jeg hadde dønn beholdt det navnet også. Fyda og Fillebikkja. Herregud, kanskje jeg skal ringe.

Ja gjør det. Jeg kjører siste biten hihi :D:P

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...