Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Skal hente noen kaninslakt hos Ole Endresen imorgen. Er det noen fra Vestfold området som også skal ha, så kan jeg ta med imot bensinpenger.

Det er snakk om hele slakt. Jeg kan flå dyret og sortere innmaten hvis ønskelig, mot litt ekstra pæng :)

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig

Altså,jeg synes godt du kan svippe en kjapp tur innom Sandnes

Den hunden din er SÆR altså Bra at katten ville ha da Joda Så fort den er død (eller iallefall har avkappet hode) tenker du på den som mat, jeg lover! Har selv hatt mange kaniner jeg brukte til

Skrevet

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig anbefales.

400.jpg?w=600&h=400

417.jpg?w=600&h=400

436.jpg?w=600&h=400

449.jpg?w=600&h=400

  • Like 5
Skrevet

Dumt det var i Vestfold da! :P

Det var dumt ja :)

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig anbefales.

Yummy :) Ja, kaninmat er godt selv også. :)

Skrevet

Det høres godt ut. Men hvor mye koster det og hvor langt fra BØ

40 kr kg. Er nok et godt stykke fra Bø til meg, 2 timer sier google maps :)

Skrevet

Nå skal jeg komme med tidenes teiteste spørsmål. Ikke skyt meg. Hvor er vestfold? Det er Tønsberg og sånt, er det ikke?

Det var teit spørsmål ja, men det er tønsberg og sånt :P

Skrevet

Vi vil ha! (Dvs jeg og Kine). For ca en tohundrelapp? Bare si ifra når og hvor i Hortensområdet, for eksempel på bakkenteigen der vi var å kjøpte hestekjøtt av deg. :)

Skrevet

Vi vil ha! (Dvs jeg og Kine). For ca en tohundrelapp? Bare si ifra når og hvor i Hortensområdet, for eksempel på bakkenteigen der vi var å kjøpte hestekjøtt av deg. :)

Den er grei :)

Skrevet

Kovu har også lyst på kanin. :/

Det der må vi klare å gjøre noe med. Valpen vil også gnafse harepus, og jeg vil ha skinn! Var i Trøgstad og fylte fryseren i går, så har ikke så god plass til mer slakt akkurat nå, men en senere delegasjon burde la seg gjøre, kanskje?

Skrevet

Det er høysesong for kaninslakt utover høsten nå, så kaninslakt burde ikke være så vrient å få tak i. Alle utstillingsoppdrettere driver nå og sorterer ut de ungdyra de ikke skal spare for utstillingene (LUU hovedsaklig), og vil også ta siste sortering rett etter denne (første helgen i november).

Er selv kaninoppdretter, men har bare dvergkaniner enn så lenge, og med to hunder som råfôres har alt kjøtt gått rett i dem hittil i år, og det ser ut som at jeg ikke får noe til overs videre utover heller. Til neste år blir det kjøttkaniner også, så da vil det bli anderledes. Jeg bor i Hedmark (Våler) og det er en del oppdrettere spredt utover på Østlandet (ja, Vestlandet og Sørlandet også, men der har jeg ikke like mye kontroll :P ), så burde ikke være så vrient å få tak i kaniner.

Skrevet

Åååh vet om noen som ville hatt her. Hmm, kanskje begynne med kaninoppdrett selv? Er det fryktelig kynisk å ha kaninoppdrett for å gi kaninene til bikkjene?

Bor helt nord i hedmark om noen vet om noen oppdrettere som slakter i området her.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...