Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

Skrevet

Det store lyset som har gått opp for meg med baby er egentlig magefølelsen. Den har så ofte rett. Og det er så mye mer behagelig enn å høre på råd fra visse familiemedlemmer som vil trykke på oss at vi må lage rutiner for å få egentid på kvelden, stå opp tidligere fordi hun sover for lenge, trille lange turer for alle babyer sover da og 30 min hvil går jo ikke. Og sånn fortsetter det. Vet det er godt ment, men her finner frøkna rutinene selv.

Og ellers lurer jeg på hva jeg skal gjøre med legging, for ungen er som en mark. Ruller og ruller selv om hun er trøtt og egentlig vil sove. Tålmodighetsprøve :P Og jada, det blir sikkert vanskeligere og vanskeligere :lol:

  • Like 2
  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet

Rakk ikke ordentlig magebilde vi. Lille Ida kom til verden kl 06.26 i dag. :wub: hun og Bonden er på legekontroll nå, jeg må bare la være å gå i bakken hver gang jeg setter meg opp, så får vi reise til tynset og ha barselopphold der.

Gratulerer så masse! :ahappy:

Skrevet

Jaran har fått brune øyne :ahappy: Morsomt siden søsteren sine var blå til hun var langt over et år.

Jeg vet ikke hva slags mor jeg er jeg. Aldri tenkt på å lese sånt :lol: Gjør det som passer meg, når det passer meg og hører på råd om jeg synes de er fornuftige men gjør som regel som jeg vil selv uansett. Men tror jeg har fornøyd barn og baby for det om, lillegullet til mamma'n sin er ihvertfall fornøyd dagen lang :) Har enda til gode å høre han gråte med mindre han er sulten :lol:

  • Like 4
Skrevet

Åååh, Rak - gratulerer så mye!! Hun er nydelig!!

(P.S. Er veldig nysgjerrig på disse gravide som lurker i skyggene ... :lol:)

  • Like 3
Skrevet

Har du prøvd å svøpe henne, soelvd? :)

Nei, det har jeg ikke tenkt på, takk! Det skal jeg prøve. Men akkurat nå er det for varmt, hun sover bare i bleia, tror hun blir ganske krakilsk om jeg svøper :P

Tuva sover aldri mer enn en time-halvannen. Nå har hun sovet i 2 :o Deilig! For jo mer hun sover på dagen jo mer sover hun på natten/morgenen :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Åååh, Rak - gratulerer så mye! Hun er nydelig!

(P.S. Er veldig nysgjerrig på disse gravide som lurker i skyggene ... :lol:)

Vi har minst ei :aww: Hun bør komme ut av skapet snart :aww:

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så masse med lille Ida! :wub:

1149000_10153124732415171_913664640_n.jp

Og slik ser hun ut, vakre lille til filletante!

Du kan jo rulle henne ut når hun har sovnet igjen.

Hvor er bildet av Ida? Noen må poste! :D

:)

Skrevet

Grattis til Rak igjen og velkommen til Ida :D

Men jeg må spørre om noe jeg, jeg vil kanskje tippe dette har noe med kultur å gjøre?

Ute her har vi jo masse barn som leker, og de som har utenlandske foreldre som vel,de kan norsk, men de prater ikke norsk de lar ungene gjøre litt mer enn hva jeg liker da. F.ex igår stod en liten unge og tisset ute på asfalten og plenen på fellesområdet som alle bruker, foreldrene bare så på han og gikk videre, og jeg tenkte men hello, vi andre går her, vi er veldig mange som går her.

Og da kommer vel spmet, lar du dine barn gå og tisse ute på en felles lekeplass? Jeg forstår jo om dere er på tur og ungen må på do, men de fleste jeg ser holder liksom ungen utti buskene eller litt utafor alfarvei, men det her var midt på da. Synes ikke det er så trivelig jeg :aww:

Skrevet

Grattis så mye, Rak og Bonden :). Jeg måtte selvsagt titte innom når jeg skjønte at noe stort var på gang - eller ikke bare på gang, men over, faktisk :). Håper alt går bra og at alt står bra til (og at svimmeheten forsvinner fort :)).

.... og nei - jeg er heller ikke en av de skyggegravide :lol:

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...