Gå til innhold
Hundesonen.no

Pea og Zima


Aya
 Share

Recommended Posts

  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg hentet Pea, mitt nyankomne håp, på Jæren lørdag 25/08-12. Jeg hadde lenge vært på leting etter en ny hund, og hadde flere ganger blitt ganske skuffet underveis, da planer av ulike grunner gikk i s

En liten oppdatering er på plass. Ting går så bra som de kan gå - Pea og Zima har blitt gode venner som gjerne byr hverandre opp til lek (og jeg er streng - det er ikke lov til å hoppe rundt i vill gj

Ny oppdatering: Nå har jeg hatt Pea i to uker, og det føles mye mye lenger. Alt går fremdeles superflott, og hun og Zima leker og herjer som gamle kjente. Pea har knyttet seg ganske sterkt til meg, o

Takk folkens, så mange koselige kommentarer! Jeg blir jo helt varm om hjertet, og kikker bort på henne der hun ligger i en svart krøll og koser seg! Tenk om det bare kan skje sånn? At man vips og helt plutselig bare møter en ny drømmehund? Tar meg selv i å sammenligne henne med Knott, og jeg er glad for at likhetene blir færre og færre ettersom vi blir bedre kjent. Det er like greit å ikke MÅTTE sammenligne hele tiden, for det blir urettferdig overfor Pea. Hun kan jo ikke være noen knott, hun kan bare være en liten ert. Nå har jeg tatt kontakt med den lokale hundeklubben, vi har lyst til å være med på lydighetstreninger!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelig er hun Aya! Og plutselig skjønte jeg hvem hun med det blå håret er på FB..*rødme* Ikke lett for gamle kjerringer alltid..

:lol: Nei, det er jo ikke så greit! Jeg har ikke så innmari mange soniser på vennelisten heller! Men, ja, det er meg ja :lol:

Liv og Marie: Tusen tusen takk! :) ^^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En liten oppdatering er på plass. Ting går så bra som de kan gå - Pea og Zima har blitt gode venner som gjerne byr hverandre opp til lek (og jeg er streng - det er ikke lov til å hoppe rundt i vill gjeterhundlek på stuegulvet!). Pea er søt, kjærlig, stille og søker fint til meg. Var på skogstur i går, og da var det som å se Zima og Knott i sine glansdager - har ikke sett Zim sånn siden 13. Desember i fjor. Det er nesten det aller beste, har fått den gamle gode blåsaken min tilbake også! Jeg er såå heldig!

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En liten oppdatering er på plass. Ting går så bra som de kan gå - Pea og Zima har blitt gode venner som gjerne byr hverandre opp til lek (og jeg er streng - det er ikke lov til å hoppe rundt i vill gjeterhundlek på stuegulvet!). Pea er søt, kjærlig, stille og søker fint til meg. Var på skogstur i går, og da var det som å se Zima og Knott i sine glansdager - har ikke sett Zim sånn siden 13. Desember i fjor. Det er nesten det aller beste, har fått den gamle gode blåsaken min tilbake også! Jeg er såå heldig!

Åååå, jeg blir helt rørt. Fortell mer!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ert er siten. Vi har nemlig hatt vår aller første "lydighetsøkt", og det tar på å tenk sjæl gitt! Økten ble egentlig mest en test av hva hun egentlig kan - det er ikke så mye - men hun har et godt grunnlag. Hun kan: sitt (hverdagssitt, ikke klask ned på rumpa), legg deg (inne - men kan tilby det ute) og kom. Hun har også en generell idè om hva en klikker betyr. Til min store glede har hun massevis av kamplyst og jaktlyst, så det gjør jo ting endel enklere. Dessuten, stor seier - det kom en dame gående ti meter unna, Pea løp mot henne, men snudde da jeg ropte! På lørdag skal vi teste blodspor, det blir gøy!

Og dessuten - jeg har fått meg monster under sengen. Det er nemlig der det er kulest å ligge. Klem fra Pea

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Peewee ønsker seg en eier med bedre kamera, sånn at hun virkelig kan komme til sin rett på bilder. Men, jeg må jo benytte sjansen til å spamme litt med bilder sånn at dere kan se hvor søt hun er uansett ;)

577121_10151201364610631_615900113_n.jpg

Herreminpølsegud - see der a, Zima!

304592_10151201364720631_1276279734_n.jpg

Mitt kamera synes ikke noe om å ta bilder av to hunder med så forskjellige farger samtidig.

295099_10151201364915631_1807056451_n.jpg

Halla, verden!

558382_10151201364970631_1736468968_n.jpg

Pene øyne har hun! Veldig spesielle, litt rovdyraktige.

301173_10151201365245631_1725447164_n.jpg

SweetPea :wub:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk, hun er virkelig helt herlig også! Og litt rar ... Vi driver jo fremdeles og blir kjent med hverandre (tenk at hun ikke har vært her lenger enn en uke! Det virker MYE lenger!), og hun er en morsom blanding av veldig valp og veldig voksen.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...