Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan bli kvitt "edderkopper "?


Recommended Posts

Skrevet

Nei nei skal ikke spraye inne! :lol:

Jeg sprayer ikke der det er edderkopper (akkurat da), sprayer bare der det ikke er dyr. Synes det er litt stygt å spraye dem ihjel, de har jo egentlig ikke gjort noe galt :icon_redface: Måtte redde en stakkar som jeg sprayet like ved ved et uhell, han ble helt forvirret og visste ikke hvor han skulle gjøre av seg. Så nå har jeg sprayet rundt hele døren, samt steder med gammelt edderkoppspinn osv,. i kriker og kroker. Skal ta en omgang til i morgen, sikkert litt mindre dyr rundt om kring da som har flyktet, slik at jeg kan utvide området.

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skaff dere katter.

Dette er en veldig interessant tråd for slike som meg som vil ha alskens råd for at disse krekene skal DØ! Men vær så snill, legg bildene i spoiler!

Eller shiba!

Skrevet

Ikke bruk den inne i stua å slikt, setter flekker og lukter...

Sprayet på kvisten når vi flyttet inn i 2008, siden har det ikke vært fluer på kvisten... :P

Brukte vist *LITT* mye...

"spray i 5sekunder for 30m2" - holdt på i 10minutter jeg... :P

Vent med å spray til kvelden og mørket kommer, da er det full åpen krig med lommelykt...

Svært tilfredsstillende... :-)

Men om det er greit ute (de gjør jo en jobb)

Så er det jo å bruke myggnetting og lukke vinduer som er cluet...

Slipper man både fluer, veps og etterkåppær...

Jeg merket aldri hverken lukt eller flekker av Permetrin ekstra.. og jeg sprayet hele leiligheten en gang i uka :P

Edit:

Fysj for en gyselig tråd det her er. Jeg kjenner jeg må virkelig stramme meg opp før jeg en gang i tiden reiser til sånne steder som har både giftige og store krek som nevnt her. Jeg blir så skrekkslagen at jeg utagerer med grining før jeg blir sinna på dem fordi de skremte meg sånn. Haha *ler av meg selv*

Men det er med det store da, vanlige str klarer jeg fint å bare mose flate og glemme det hele.

Onkelen min skulle knerte en diger kladd på hytta en gang, som resulterte i hundrevis all over. DIGG!

Skrevet

Jeg blir så skrekkslagen at jeg utagerer med grining før jeg blir sinna på dem fordi de skremte meg sånn. Haha *ler av meg selv*

Jeg og! Jeg får hysterisk anfall noen ganger jeg, bryter helt sammen :lol:

Drømmer ofte om insekter som kryper overalt, våkner av at jeg ser masse biller ved siden av meg i sengen osv, gjerne flere ganger i uken i perioder. Og ofte er jeg ikke sikker på om det er drøm eller virkelighet, har hendt seg at dynen har blitt ristet eller kastet utenfor trappen, nattbort skjøvet ut på gulvet osv. huff!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...