Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og datteren min har hatt som et lite prosjekt å se alle Harry Potter-filmene sammen, og koste oss veldig med det. Dessverre var det bare 8 stk :P , og nå er vi på jakt etter et nytt fellesprosjekt. Et nytt stort filmprosjekt ser jeg som helt usannsynlig, og da tenkte jeg vi kunne prøve å finne en tv-serie.

Hun er 13 og liker Disney channel. Jeg er ...litt eldre... og liker IKKE Disney channel. Er det noen som har noen gode forslag? Ta gjerne "selvfølgelige" serier, jeg er helt tom for ideer selv om jeg egentlig ser mye serier.

Guest Yellow
Skrevet

Vet ikke med serier, da, som du jo egentlig spør om. Men har forslag på filmer som jeg iallefall liker som er voksen, og som min halvsøster også på din datters alder liker:

Pirates Of The Carribbean-filmene.

Istid-filmene.

Dr. Seuss The Lorax.

Despicable Me.

Nemo.

Og selvsagt de klassiske Disneyfilmene, synes jeg selv er veldig koselig.

Red: Kom på noen serier som kanskje kan passe begge:

One Three Hill.

Chuck.

The Big Bang Theory.

A Modern Family.

Awkward.

Once Upon A Time.

Skrevet

Hva med å se de klassiske Disney-filmene på engelsk? Eller de som kanskje ikke er så klassiske men fryktelig morsomme som The Emperor´s New Groove eller Hercules?

Serier er jeg nok ganske blank på. Da jeg var 13 likte jeg Monty Python´s Flying Circus utrolig godt (så det med pappa´n min og vi lo så vi gråt begge to...), men jeg har skjønt at det ikke er alle som setter like stor pris på den serien som meg :P

Skrevet (endret)

Narniafilmene :heart:

Gossip girl

Weed (nei, tulla)

Alle "Bring it on" filmene

Twilightfilmene og bøkene

Se "Legally Blonde" filmen og musicalen og diskuter hvilken som er best (nei, det er visst her i huset vi gjør sånt :) )

Endret av ida
Skrevet

Frustrerte fruer kanskje? :) eller vampire diaries!

Jeg synes Vampire Diaries kan fort bli litt for voksent for en 13-åring. Kommer helt ann på hvordan trådstarters datter er. Jeg ville ha synes det hadde vært kleint å se det med moren min i hvertfall! :P

Hva med The OC? Jeg husker jeg synes den var utrolig bra da jeg var yngre!

  • Like 1
Skrevet

Jeg var veldig glad i Friends da jeg var 12-13-14 år gammel, selv om jeg i ettertid har innsett at det kanskje ikke var alt jeg skjønte like godt. Men det er mye harmløs humor der, i alle fall.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har alltid elsket alt av krim og var gjerne hjemme lørdagskvelden for å se på "Hjartet på rette staden" når jeg var mindre. :P Detective Frost er også en utrolig bra serie og ikke minst Dalziel and Pascoe. I hvert fall første sesongene når det var britisk TV produksjon, tapte seg en del når amerikanerne overtok.

  • Like 1
Skrevet

"Frost", "miss Marple", "En engel i blant oss" til en trettenåring? Tuller dere? happy0007.gif

What? 13 årige meg ville vært fra seg av glede! Men så fikk 13 årige meg sjeldent se på tv da, så slukte det lille jeg fikk se rått :lol:

  • Like 1
Skrevet

"Frost", "miss Marple", "En engel i blant oss" til en trettenåring? Tuller dere? happy0007.gif

Ææææ nei? xD Jeg satt og så på alle 3 når jeg var 13 :P

  • Like 2
Skrevet

Friends, Once upon a time, Merlin, Veronica Mars, Judging Amy (jeg ELSKET den serien som 13-åring, men det er jo mye dystert der da). Jeg var også kjempeglad i Foyle jeg, uskyldig britisk krim fra 2. verdenskrig. Og så har du jo Narnia-serien som ble sendt på tv da vi var små ...

  • Like 1
Skrevet

Friends, Once upon a time, Merlin, Veronica Mars, Judging Amy (jeg ELSKET den serien som 13-åring, men det er jo mye dystert der da). Jeg var også kjempeglad i Foyle jeg, uskyldig britisk krim fra 2. verdenskrig. Og så har du jo Narnia-serien som ble sendt på tv da vi var små ...

Foyle er fantastisk!

ellers kan kanskje Scrubs være noe? Legeprogram med masse humor!

  • Like 1
Skrevet

Jeg ville definitivt sett på the OC! Elsket den serien da jeg var yngre, og liker den forøvrig ennå. One three hill kan og funke.

  • Like 2
Skrevet

Tusen takk for mange gode forslag, her finner vi garantert noe vi begge kan like. Det var mange serier og filmer jeg ikke hadde tenkt på her, og noen av dem skal jeg definitivt se selv om datteren min eventuelt ikke vil :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...