Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ett stykk svart panter og disse

falkor_002.jpg

Falcor :heart: Vurderte å ta med han jeg og, men han har jo hengeører. :huh:

Hippogriff vil jeg og ha. Samme type som i Harry Potter.

  • Like 1
Skrevet

Hippogriff vil jeg og ha. Samme type som i Harry Potter.

Justisia har bilde av en griff altså, ikke en hippogriff. :poke:

Storspove:

00.jpg

Griff:

griff.jpg

Oter:

1224936699888_168.jpg

Hare:

durer_young_hare3.jpg

Krøllehest:

curly-horse.jpg

...og en sånn kosehund, selvfølgelig :yes: :

09a.jpg

Skrevet

Jeg vil egentlig bare ha tilbake hesten "min". Savner å drive med hest, har ikke klart å elske det etter Florida. Skulle gjerne gitt henne alt her i verden. :heart:

Skrevet

cheetah_running-7837.jpg

Gepard. Det dyret kunne jeg gjerne vært også!

Black_Panther_01.jpg

En svart pusekatt er jo heller ikke å forakte..

roe-deer-5220.jpg

Radyr04.jpg

Rådyr!

Og selvsagt okapien da <3

Okapi-m.jpg

Skrevet

Justisia har bilde av en griff altså, ikke en hippogriff. :poke:

:lol: Ops. La ikke merke til løvebeina. :icon_redface:

Også vil jeg ha sånne

OJS4063.jpg

Guest Yellow
Skrevet

Panter, en sort leopard.

"Panter" forstod jo jeg også, synes bare den hadde så spesielt ansikt, så kunne ikke se at det var en Leopard. :) Men takk!

Skrevet (endret)

Mulig det er en jaguar. Både sort leopard og jaguar kalles sort panter på norsk (og engelsk, forsåvidt), men de to har en litt annen utbredelse (jaguar fra Sør- og Mellom-Amerika, mens leoparden er utbredt i Afrika og Asia).

EDIT: Forøvrig er denne knipset i dyrepark i Skottland: Black Jaguar

Endret av Hermes
Guest Yellow
Skrevet

Mulig det er en jaguar. Både sort leopard og jaguar kalles sort panter på norsk (og engelsk, forsåvidt), men de to har en litt annen utbredelse (jaguar fra Sør- og Mellom-Amerika, mens leoparden er utbredt i Afrika og Asia).

EDIT: Forøvrig er denne knipset i dyrepark i Skottland: http://www.flickr.co...N02/4424881965/

Ja, er vel mange forskjellige typer Leoparder også. Virker som at mange tror at Panter er en egen art som er sort.

Skrevet

Ja, i dagligtalen er det vel de svarte kattene som har blitt kalt panter, mens det som du sikkert tenker på er en undergruppe av kattefamilien som rommer de store kattene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...