Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund(er) jeg har/skal eller passer for øyeblikket i sommer :)


LilleZara
 Share

Recommended Posts

Tenkte det hadde vært gøy om folk la ut hundene de åpner hjemmet sitt for i sommer imens eierne er på ferie :)

Ps: spør om tillatelse fra eierne først :)

Jeg passer to Tibetansk spanieler som heter Simba & Nala :) De skal bo her i 2 uker :)

Simba

Juni2012100.jpg

Nala

Juni2012132.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er lurt å spørre eierne først om det er greit at de legger ut bilder, da :)

Helt enig og den tillatelsen har jeg fått og her er bilder av Tinka goldendoodlen til min venninnes mor. Og ja, hun er oppkalt etter selveste Tinka phalene!

DSC_0234.JPG

DSC_0247.JPG

La også inn et blogginnlegg om tiden hun var her, der er det også mer bilder :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg passer for øyeblikket min yndlings tispe, Maja :) Eieren skal være borte i 3 uker, men jeg vet ikke om jeg orker å passe henne så lenge. Det er nokså slitsomt med lille valpen i tillegg :P

Sorry, men jeg måå bare bildespamme litt.... :innocent:

IMG_5079.jpg

IMG_5091.jpg

IMG_5096.jpg

IMG_5528.jpg

IMG_5080.jpg

IMG_5530.jpg

Vakre Maja :wub:

Edit: Fikk jeg til bildene riktig? :icon_confused:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har passet hunden vi hadde tidligere (omplassert for to år siden), Oliver. Passet han fem dager forrige sommer, og to uker denne sommeren. Herlige hunden, full av energi men snill som dagen er lang. Han er blanding av Samojed (far) og pointer/engelsk setter/gordon setter/labrador (mor).

545005_10151898149380725_359582268_n.jpg

599952_10151898154515725_1704334588_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er passet av goldendoodlen Tinka over, og jeg skal nå passe en corgi tispe på 12 år fremover i to uker.

Jeg har ikke spurt eier om tillatelse til å legge ut bilder, og siden hun er utilgjengelig så dropper jeg det.

Men hun er altså en søt gammel dame, og veldig glad i tur! Også digger samboeren henne, og det er en god måte å få han på glid til å skaffe oss en hund i fremtiden :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er vel noe med at ikke alle kanskje ønsker bilder av hunden sin på nett, og derfor er det fint å spørre først :)

Sikkert ikke så mange som har noe imot det, men da får man vel uansett ja til svar.

Joda, det er pent å spørre, men å spørre pent er ikke noe jeg tenker over så ofte når jeg er ute med kamera.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, det er pent å spørre, men å spørre pent er ikke noe jeg tenker over så ofte når jeg er ute med kamera.

Så rart. Her er jeg vant til å spørre - og blir spurt - når vi tar bilder på kurs, treff og linknende. Som SiriE sier, så sier de fleste ja, men jeg ser på det som normal høflighet å spørre før man legger ut bilde av andre, andres hunder, andres barn etc.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så rart. Her er jeg vant til å spørre - og blir spurt - når vi tar bilder på kurs, treff og linknende. Som SiriE sier, så sier de fleste ja, men jeg ser på det som normal høflighet å spørre før man legger ut bilde av andre, andres hunder, andres barn etc.

Vel - det var noe annet du skrev i en annen tråd, da var det bare koselig. Men uansett, da er jeg uhøflig da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel - det var noe annet du skrev i en annen tråd, da var det bare koselig. Men uansett, da er jeg uhøflig da.

Hæ? Jeg aner ikke hva du snakker om. Har jeg tatt bilder av noen og lagt ut uten å spørre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har passet to hunder i sommer:

post-9065-0-17719400-1342967175_thumb.jp

ooog

320321_10151943151200341_740479732_n.jpg

Øverste hadde jeg en dag, 4 mnd lagotto romagnolo-valp, en fantastisk liten sjarmør :D Nederste er mammaen til min hund, hadde henne i litt over en halv uke, og tilbrakte flesteparten av dagene på fjellet. Herlig :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Lilli22

Jeg passer denne lille australske terrier gutten på 12 uker for min søster fra i dag til onsdag. =) Han er bare hærlig men er skikkelig i bitetrass alderen og skikkelig rampete. Så skal få litt å gjøre på nå ja. =)

391250_10151941224930123_549429613_n.jpg

306878_10151898635545123_126822714_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja ikke den største oppfinnelsen 😂 Men kanskje noen hadde erfaringer å komme med; kanskje de elsker det kanskje hunden ble dårlig i magen på det. Kanskje det er bløtere enn annen v&h, kanskje noen opplever å måtte fôre dobbelt så mye på det som på en annen variant. Kanskje noen var superfornøyd og andre missfornøyd. I want to know it all 😂
    • Det finnes alltid unntak, men det bør aldri være grunnlag for anbefaling av en rase. Vil man helst ikke ha lyd/røyting/whatever så velger man en rase som vanligvis ikke har tendensene til det. Oppdragelse, trening og miljø kan påvirke, men genetikken kan ikke overstyres. Lyd på riesen er ingen overraskelse for meg, det er jo en hund med mye driv.
    • Er en del med god helse og super mentalitet også? Vår golden var på ingen måte taus, han bjeffet forholdsvis mye. Cavalieren vår var helt ekstremt gneldrete med vakt som sin selvpålagte hovedoppgave. Mest savage villdyr jakt-, vakt- og trekkhund jeg har hatt. Understimulert.  Ingen lyd på finsk lapphund og chihuahua, som begge fikk over gjennomsnittet med oppmerksomhet og stimuli. Begge rasene kjent som gneldrebikkjer, begge individene så og si tause, i motsetning til de to kjent for å være verdens enkleste og greieste, som i bunn og grunn var veldig hundete hund på mange måter, bl.a. ressursforsvar. Såfremt en skal trene og aktivisere hunden er oppdragelse og aktivisering vel så viktig som rase og genetikk, tror jeg. En golden som kjeder seg er ingen plysjhund, den vil bjeffe og ødelegge ting. En spisshund som får tilfredsstilt behov og blir trent trenger verken lage lyd eller ugagn. Kan lyd handle vel så mye om hvordan ulike raser blir valgt av ulike typer hundeeiere til ulike typer hundehold? Hvilke raser vil ikke bli gneldrebikkjer om en ofte og lenge av gangen plasserer dem i en kjedelig hundegård alene, hvor de kan se/høre/lukte forbipasserende? En gjenganger med små, såkalte gneldrebikkjer av selskapsraser er at eierne verken forstår dem eller trener dem, og så retter det seg når de får hjelp til å tolke hunden og interaktere bedre med den.  Jeg har forøvrig hatt store problemer med LYD på riesenvalpen jeg har nå (ikke en rase for trådstarter). Ikke noe jeg forventet, og er pga generelt konsensus om bjefferaser usikker på om det er genetisk lyd eller om det i hovedsak er miljøpåvirkning fra den individuelle mammaen. Fra mitt eget anekdotiske erfaringsgrunnlag tror jeg egentlig det siste. Det har tatt to mnd å bli kvitt problemet hjemme, ved å forstå mer av hva han vil når det kommer lyd, og hvordan respondere på det. Ikke super lystbetont oppgave å jobbe med, for jeg forventet ikke det problemet.  Den personlige efaringen min er altså at rase is like a box of individuals i litt større grad enn mange andre mener.
    • En del lyd og dårlig helse og mentalitet på dem.
    • Hva med vanlig cocker? Eller amerikansk cocker? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...