Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund(er) jeg har/skal eller passer for øyeblikket i sommer :)


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte det hadde vært gøy om folk la ut hundene de åpner hjemmet sitt for i sommer imens eierne er på ferie :)

Ps: spør om tillatelse fra eierne først :)

Jeg passer to Tibetansk spanieler som heter Simba & Nala :) De skal bo her i 2 uker :)

Simba

Juni2012100.jpg

Nala

Juni2012132.jpg

  • Like 1
Skrevet

Jeg passer 3 hunder nå, i tillegg til mine 3 :)

De 2 mørke på dette bildet, for den lyse er min :P

IMG_2728.jpg

Og så den lyse, som er ved siden av min Anastasia (mørke) :)

IMG_2726.jpg

  • Like 1
Skrevet

Det er lurt å spørre eierne først om det er greit at de legger ut bilder, da :)

Helt enig og den tillatelsen har jeg fått og her er bilder av Tinka goldendoodlen til min venninnes mor. Og ja, hun er oppkalt etter selveste Tinka phalene!

DSC_0234.JPG

DSC_0247.JPG

La også inn et blogginnlegg om tiden hun var her, der er det også mer bilder :)

  • Like 2
Skrevet

Heldig du som skal passe tibber:-D Herlig rase

Jeg skal passe 3 hunder i 3 uker.

Hercules som er blanding av dverg pincher og kinesisk nakenhund PP

58009.jpg

Og disse to Dverg Pincherene

265619_10150237915402581_5075895_o.jpg

Tenker det blir liv med fire hunder, men veldig koselig

  • Like 1
Skrevet

Det er lurt å spørre eierne først om det er greit at de legger ut bilder, da :)

Ja,selvfølgelig! Har lagt det til i første innlegget :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg passer for øyeblikket min yndlings tispe, Maja :) Eieren skal være borte i 3 uker, men jeg vet ikke om jeg orker å passe henne så lenge. Det er nokså slitsomt med lille valpen i tillegg :P

Sorry, men jeg måå bare bildespamme litt.... :innocent:

IMG_5079.jpg

IMG_5091.jpg

IMG_5096.jpg

IMG_5528.jpg

IMG_5080.jpg

IMG_5530.jpg

Vakre Maja :wub:

Edit: Fikk jeg til bildene riktig? :icon_confused:

  • Like 1
Skrevet

Vi har passet hunden vi hadde tidligere (omplassert for to år siden), Oliver. Passet han fem dager forrige sommer, og to uker denne sommeren. Herlige hunden, full av energi men snill som dagen er lang. Han er blanding av Samojed (far) og pointer/engelsk setter/gordon setter/labrador (mor).

545005_10151898149380725_359582268_n.jpg

599952_10151898154515725_1704334588_n.jpg

Skrevet

Da er passet av goldendoodlen Tinka over, og jeg skal nå passe en corgi tispe på 12 år fremover i to uker.

Jeg har ikke spurt eier om tillatelse til å legge ut bilder, og siden hun er utilgjengelig så dropper jeg det.

Men hun er altså en søt gammel dame, og veldig glad i tur! Også digger samboeren henne, og det er en god måte å få han på glid til å skaffe oss en hund i fremtiden :D

Skrevet

Hvorfor det?

Er vel noe med at ikke alle kanskje ønsker bilder av hunden sin på nett, og derfor er det fint å spørre først :)

Sikkert ikke så mange som har noe imot det, men da får man vel uansett ja til svar.

  • Like 2
Skrevet

Er vel noe med at ikke alle kanskje ønsker bilder av hunden sin på nett, og derfor er det fint å spørre først :)

Sikkert ikke så mange som har noe imot det, men da får man vel uansett ja til svar.

Joda, det er pent å spørre, men å spørre pent er ikke noe jeg tenker over så ofte når jeg er ute med kamera.

Skrevet

Joda, det er pent å spørre, men å spørre pent er ikke noe jeg tenker over så ofte når jeg er ute med kamera.

Så rart. Her er jeg vant til å spørre - og blir spurt - når vi tar bilder på kurs, treff og linknende. Som SiriE sier, så sier de fleste ja, men jeg ser på det som normal høflighet å spørre før man legger ut bilde av andre, andres hunder, andres barn etc.

  • Like 1
Skrevet

Så rart. Her er jeg vant til å spørre - og blir spurt - når vi tar bilder på kurs, treff og linknende. Som SiriE sier, så sier de fleste ja, men jeg ser på det som normal høflighet å spørre før man legger ut bilde av andre, andres hunder, andres barn etc.

Vel - det var noe annet du skrev i en annen tråd, da var det bare koselig. Men uansett, da er jeg uhøflig da.

Skrevet

Vel - det var noe annet du skrev i en annen tråd, da var det bare koselig. Men uansett, da er jeg uhøflig da.

Hæ? Jeg aner ikke hva du snakker om. Har jeg tatt bilder av noen og lagt ut uten å spørre?

Skrevet

Har passet to hunder i sommer:

post-9065-0-17719400-1342967175_thumb.jp

ooog

320321_10151943151200341_740479732_n.jpg

Øverste hadde jeg en dag, 4 mnd lagotto romagnolo-valp, en fantastisk liten sjarmør :D Nederste er mammaen til min hund, hadde henne i litt over en halv uke, og tilbrakte flesteparten av dagene på fjellet. Herlig :D

  • Like 1
Guest Lilli22
Skrevet

Jeg passer denne lille australske terrier gutten på 12 uker for min søster fra i dag til onsdag. =) Han er bare hærlig men er skikkelig i bitetrass alderen og skikkelig rampete. Så skal få litt å gjøre på nå ja. =)

391250_10151941224930123_549429613_n.jpg

306878_10151898635545123_126822714_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...