Gå til innhold
Hundesonen.no

Tisper som sover i senga- hva gjør dere når hun har løpetid?


AussieAllTheWay
 Share

Recommended Posts

Som overskriften sier- hva gjør dere når tispene som sover i senga sammen med dere har løpetid?

Jeg har 2 stk i senga. Choco, eldstemann har ligget i senga i all sin dag, og selv med løpetid har vi ikke sett så mye som en dråpe etter henne. Mens med Mia- som nå har fått sin løpetid nr 2, er ikke fullt så "renslig". Mulig hun ikke blør så mye nå på løpetid nr 2- time will tell, men...

Men hva gjør folk?

Bruker tispe truse ? (blir ikke det et forferdelig "klin" om de skal vaske seg etc?)

Ligger de i bur på soverommet, et annet rom, eller murer dere ute senga med kompost grinder? (noe jeg vurderer..) eller??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har teppe i fotenden, og brukte handkle på den første løpetiden hennes, men hun (de) ligger overalt ;)

Kanskje prøve en boxer /truseinnlegg på henne når hun kommer litt lenger ut i løpetiden- og evnt kjøpe truse til henne om det fungerer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det er litt problem egentlig. Selma blør mye og det blir masse flekker selv om hun bruker truse. Jeg må bytte på senga veldig ofte hele løpetiden. Det går gjennom lakenet også, så madrassen ser ikke ut. Kunne gjerne tenkt meg noen tips, så jeg slapp dette. Men jeg vil gjerne at Selma skal få sove i senga da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Stella

Det er ikke noe problem å be Stella ligge på gulvet, eller hvor det nå skulle passe best, men fordi JEG synes det er så koselig å ha henne i senga, og hun ligger så utrolig stille under dyna og varmer meg på magen (vi spooner, tenk :heart: ), legger jeg et håndkle på den delen av senga hvor hun skal ligge. Fungerer veldig bra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da Ganzie enda hadde livmora intakt sov hun enten i bur eller på et håndkle i senga. Ble vel i praksis mest håndkle og minst bur, dessuten var hun så renslig at det var uhyre sjelden det kom en dråpe på avveie.

Men jeg må innrømme at jeg synes det er litt behagelig med kastrert tispe :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...