Gå til innhold
Hundesonen.no

Tisper som sover i senga- hva gjør dere når hun har løpetid?


AussieAllTheWay
 Share

Recommended Posts

Som overskriften sier- hva gjør dere når tispene som sover i senga sammen med dere har løpetid?

Jeg har 2 stk i senga. Choco, eldstemann har ligget i senga i all sin dag, og selv med løpetid har vi ikke sett så mye som en dråpe etter henne. Mens med Mia- som nå har fått sin løpetid nr 2, er ikke fullt så "renslig". Mulig hun ikke blør så mye nå på løpetid nr 2- time will tell, men...

Men hva gjør folk?

Bruker tispe truse ? (blir ikke det et forferdelig "klin" om de skal vaske seg etc?)

Ligger de i bur på soverommet, et annet rom, eller murer dere ute senga med kompost grinder? (noe jeg vurderer..) eller??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har teppe i fotenden, og brukte handkle på den første løpetiden hennes, men hun (de) ligger overalt ;)

Kanskje prøve en boxer /truseinnlegg på henne når hun kommer litt lenger ut i løpetiden- og evnt kjøpe truse til henne om det fungerer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det er litt problem egentlig. Selma blør mye og det blir masse flekker selv om hun bruker truse. Jeg må bytte på senga veldig ofte hele løpetiden. Det går gjennom lakenet også, så madrassen ser ikke ut. Kunne gjerne tenkt meg noen tips, så jeg slapp dette. Men jeg vil gjerne at Selma skal få sove i senga da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Stella

Det er ikke noe problem å be Stella ligge på gulvet, eller hvor det nå skulle passe best, men fordi JEG synes det er så koselig å ha henne i senga, og hun ligger så utrolig stille under dyna og varmer meg på magen (vi spooner, tenk :heart: ), legger jeg et håndkle på den delen av senga hvor hun skal ligge. Fungerer veldig bra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da Ganzie enda hadde livmora intakt sov hun enten i bur eller på et håndkle i senga. Ble vel i praksis mest håndkle og minst bur, dessuten var hun så renslig at det var uhyre sjelden det kom en dråpe på avveie.

Men jeg må innrømme at jeg synes det er litt behagelig med kastrert tispe :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...