Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Holdt med Exc på NordV i Stockholm i fjor, men kanskje ulike land har ulike krav?

X'en tok nordisk juniorvinnertittel i Herning i 2008, og jeg mener at det da holdt å vinne klassen med excellent. For han som vant juniorhannhund fikk kun very good, så jeg mener jeg sjekket om han fikk tittelen - hvilket han ikke fikk. X'en fikk dog også CK, men jeg tror ikke det var avgjørende.

Men det kan jo være nytt av året - jeg har ikke sett veterantitler på nordisk vinner før heller. På en måte er det jo greit at en setter krav til kvalitet for å få tittel, på den annen side er det junior og veteran - ikke BIR og BIM. Så kanskje excellent kunne vært nok. Før måtte du ha HP, men excellent er jo en slags HP i dag.

  • Svar 274
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danser mongodansen :D "Dansk Vinder På udstillingen lørdag den 3. november 2012 konkurreres der om titlen Dansk Vinder (DKV), som gives til bedste han og bedste tæve med CK i hver race. Endvidere

Flott med titler - jo fler jo bedre, liksom! Har bare såååå lyst på en vinnertittel på gamlefar Moby - om så "bare" en veterantittel. Det vil gi han vinnertitler med 10 års mellomrom (ble Nord V so

11 og 10 juniortisper... Jaja, jeg ANER ikke hva dommerne vil ha, har aldri sett de dømme berner før, så dette tar vi som en tur, og håper å få hamstret favorittsjokoladen i taxfree'en som primærmål

Skrevet

æsj at ikke Værkullet er gamle nok altså! Bare 1 JK tispe på lørdag, og 2 på søndag (og 2 hanner begge dager). 1 UK hann og det er Freke, men desto fler i AK og CHK...

Skrevet

Men det kan jo være nytt av året - jeg har ikke sett veterantitler på nordisk vinner før heller.

Mammaen til Trym ble Nordisk veteran vinner ifjor :)
Skrevet

Ja, det holdt med Excellent/ 1JKK før, på en måte er kravene fine, men møter man på dommerne som "konsekvent ikke gir CK til juniorer" er det litt kjipt da??

Skrevet

Jippi - fridager fra jobb på fredag og mandag er "i boks" og muligens selskap på turen. Oppdretteren mener å ha funnet handler til Moxy, jeg har fått tak i hundevakt til den ene av mine som ikke skal stilles og jeg husket å rabiesvaksinere valpen i tide.

Så nå kan man bare lene seg tilbake og sjekke listen over stands der (se HER) - og drømme om alt man skal shoppe der...

Susanne

Skrevet

Og for ikke å snakke om alt hundegodteri som finnes å kjøpe der... Og alt til klart "morsommere" priser enn det vi får se på Lillestrøm to uker senere.

Susanne

  • Like 2
Skrevet

Kopiert fra min Facebook

AAArgh, kjenner jeg er lite imponert over Scandic Silkeborg... Hotell rommet ble betalt i begynnelsen av oktober. Oppdager i går att de har trukket nærmere 2000 kr til den 23. Ringer de, og de påstar att de kun har trukket 200 kr for hund på rommet.. Skulle så bli satt over til finansavdelingen, så klarer de å legge på tlf!! Avreagering er for selskapshunder ..

Så sjekk kontoen deres, dere som skal bo der i forbindelse med Herning, er ikke sikkert jeg er den eneste det har skjedd med...

Skrevet

Sjekket kontoen min - ikke noe fra Scandic der.. Men jeg bestilte gjennom booking.com - og har gratis avbestilling frem til samme dagen, så det ville jo være merkelig om de "tar ut" penger på forhånd.

Visste forsåvidt ikke de tok ekstra for hunder heller, jeg.. Det står det ikke noe om på bestillingen min, men det plager meg heller ikke - da har man bare litt mindre dårlig samvittighet for å dra inn 4 hunder på rommet.

Susanne

Skrevet

Nå nærmer det seg! Har passet, startnummeret og vaksinasjonskort til Pim. En venninne av meg har Droncit jeg kunne få - holder det? Og så gir jeg det bare foran en veterinær på utstillingen?

  • Like 1
Skrevet

Pass til meg, pass til hund, 2 pakker med ormekur, blåser, stellebord, børster, shampoo. ca så langt har jeg kommet :P må finne en lenke kanskje også... :P

Skrevet

Worm treatment

Exhibitors returning to countries that require a tapeworm treatment before entering the country in question

can consult the show veterinarian Saturday/Sunday between 10.30 and 11.30 or between 13.00 and

14.00 for worm treatment and the required paperwork for the dogs involved. The dog owner must pay a fee

of DKK 250.00 (exclusive of pills) for the consultation. Dog owners can bring their own pills. Further information about the veterinary regulations appears from the websites of the veterinary authorities of the respective

countries.

så 250 kr for konsultasjonen, slipper vi da unna med 4 hunder på en konsultasjon eller 250 per hund? :hmm:

Skrevet

Vi har alt i orden bortsett fra en viktig ting; bil! :P Bilen vår er på verksted, og kjører nå en stor kassebil som det ikke er plass til på båten over. Eller, det er jo plass, men da må vi betale en del mer pga størrelsen, og det frister ikke.. Så nå prøver vi å smiske med svigermor for å få låne bilen hennes. Mine foreldre har bare store bilder de og så ingen hjelp der :P

Skrevet

Alt er klart! Jeg skal bare pakkes ud i bilen og kører på lørdag... Pajko bliver hjemme, da jeg kører direkte fra Herning til arbejde..

Skrevet

så 250 kr for konsultasjonen, slipper vi da unna med 4 hunder på en konsultasjon eller 250 per hund? :hmm:

Hvis alle har samme eier i passet ;)

Skrevet

Vil bare si at siden jeg har bestemt meg for å reise har jeg plass til 1 person, bagasje og 1-2 hunder (avhenger av størrelsen) i bilen, og ønskelig har jeg også et 26kvm stort dobbeltrom 2,5 mil nord for Herning som kan deles. Så om det er noen etternølere der ute som fortsatt vil på tur er det bare å gi et ord, bare koselig med selskap i bilen :) Tar båten kl 8 på fredags morgen (flere som skal på den forresten? :) ) og nattfergen på søndagen hjem. Som sagt mulig med bare skyss også :)

Skrevet

Sitter og skal bestille baat. Men ingen sted man maa huke av for at man har med hund? Trenger man ikke si ifra för man kommer paa kaja?

Vi tar ogsaa tidlig-baaten paa fredag, men kjörer hele veien rundt paa söndag. Orker ikke vente i 10 timer paa; baaten...

Edit: Riktig bokstaver funket ikke..

Skrevet

Vi er mange som skal med tidlig ferja :) jeg og jeanette skal, monica123 skal også var det noen fler men jeg husker ikke i farta :P

Den båten blir stappfull med hundefolk og hunder den :D .Begge veier :D

Ha ha - da vi skulle til Paris møtte vi mange kjente på kaia, og da vi spurte om stort fellesbord i restauranten kom et priceless uttrykk fra stressa kelner :lol: Sonenbord kanskje? :lol:

Sitter og skal bestille baat. Men ingen sted man maa huke av for at man har med hund? Trenger man ikke si ifra för man kommer paa kaja?

Vi tar ogsaa tidlig-baaten paa fredag, men kjörer hele veien rundt paa söndag. Orker ikke vente i 10 timer paa; baaten...

Edit: Riktig bokstaver funket ikke..

Venting blir det ikke, enten finaler eller shopping på Bilka (svære varehuset med alt, åpent til 22 på søndager), men mangler vel bare at jeg blir stoppet i tollen kl 02 på natten... Skjer jo aldri med oss mener jeg :P Skal i hvert fall droppe å råkjøre gjennom slik som sist :lol:

Skrevet

Venting blir det ikke, enten finaler eller shopping på Bilka (svære varehuset med alt, åpent til 22 på søndager), men mangler vel bare at jeg blir stoppet i tollen kl 02 på natten... Skjer jo aldri med oss mener jeg :P Skal i hvert fall droppe å råkjøre gjennom slik som sist :lol:

jeg har en mann med mark i rompa jeg skjønner du. Han dør nesten han må vente 1 time eller 2 :P Så da ble det kjøring :P

og er det forresten flere som har planer om å finne en veterinær på veien så man slipper å betale 250 for ormkur-observasjonen? Må man betale for en time hos vet. da eller kan man bare løpe inn og ut??

og svar meg gjerne på båt-spørsmålet de som vet. tørr ikke bestille før jeg vet alt blir riktig :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...